(VIDEO) To znowu się stało… Zobacz kuriozalną bramkę jaką puściła Legia Warszawa

Opublikowane 13 lutego 2022, 19:27
0
0

Legia Warszawa odniosła swoją czternastą porażkę w tym sezonie Ekstraklasy. Tym razem na Łazienkowskiej uległa 0:1 Warcie Poznań. W meczu nie brakowało kuriozalnych sytuacji.

Pierwszy kwadrans z pewnością nie porwał widzów. Było dużo walki w środku boiska, a poza tym powolne próby konstruowania akcji przez Legię oraz konsekwentna gra w defensywie Warty Poznań.

W 24. minucie w ataku był zespół przyjezdnych. Wydawało się, że gospodarze kontrolują sytuację i oddalą zagrożenie, ale tak się nie stało. Po serii niefortunnych odbić futbolówka trafiła wreszcie do Zrelaka, który wystawił ją Dawidowi Szymonowiczowi, a ten dopełnił tylko formalności.

Zmuszona niekorzystnym wynikiem Legia Warszawa próbowała zaatakować nieco odważniej. Raz po raz odbijała się jednak od dobrze poukładanej defensywy Warty Poznań. Tuż przed końcem pierwszej połowy Wojskowym udało się oddać pierwszy celny strzał na bramkę Warty.

Początek drugiej odsłony spotkania był wyrównany. Ponownie gra toczyła się głównie w środku boiska. Nawrocki i Mladenović byli tymi, którzy strzelali na bramkę Warty. W obu przypadkach czujnie interweniował Lis.

Z upływem kolejnych minut Warta coraz bardziej skupiała się na defensywie. Legia mimo otrzymania większej swobody w rozgrywaniu akcji, nadal nie była w stanie przekuć tego na wyrównujące trafienie.

Sprawa skomplikowała się jeszcze bardziej w 72. minucie. Wtedy Artur Boruc po analizie VAR otrzymał czerwoną kartkę, za swoje wcześniejsze zachowanie względem Szymonowicza.

Adam Zrelak stanął przed szansą dobicia Legii, lecz przestrzelił on rzut karny! To pozostawiało jeszcze cień szansy dla Wojskowych.

W końcowych minutach spotkania Legia napierała z całych sił na Wartę. Swoje szanse mieli Pekhart, Wszołek oraz Mladenović. Ich wysiłki nie przyniosły jednak oczekiwanych rezultatów.

Legia Warszawa – Warta Poznań 0:1 (0:1)
Bramki: 24′ Szymonowicz