Piątek, 26 Kwietnia, 2024

(VIDEO) W końcu to zrobili! Płocka twierdza zdobyta po raz pierwszy! Zobacz piękną akcję Piasta i gol Wilczka

fot: Screenshot
Opublikowane 13 lutego 2022, 14:28
0
0

Piast Gliwice jest pierwszym zespołem, który zdołał wywieźć komplet punktów z Płocka. Podopieczni Waldemara Fornalika ograli 2:0 miejscową Wisłę. Swoją pierwszą bramkę po powrocie do Ekstraklasy zdobył Kamil Wilczek.

Przed spotkaniem zawodnicy Piasta dali wyrazy wsparcia dla klubowego kolegi Miguela Munoza, który obecnie przebywa w szpitalu.

Sam mecz mógł zacząć się z “wysokiego C” ponieważ Tomasik już w 3. minucie spotkania sprokurował rzut karny dla Piasta Gliwice. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Damian Kądzior, lecz jego uderzenie wybronił Krzysztof Kamiński.

Po tym wydarzeniu kontrolę nad meczem starali się przejąć gospodarze i ta sztuka udała im się. Niemniej jednak nie zdołali przekuć tego na bramkę. Najlepszą sytuację ku temu miał Rzeźniczak, który uderzał po wrzutce Szwocha.

W 18. minucie ponownie zrobiło się groźnie pod bramką Piasta. Tym razem swoich sił spróbował Jorginho, ale uprzedził go Czerwiński. Tuż przed upływem pół godziny gry groźną kontrą odgryźli się Nafciarzom przyjezdni. W tej sytuacji skuteczną interwencją popisał się Kamiński.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy upłynął pod znakiem gry w środku pola. Raczej brakowało klarownych okazji. Piast miał dwa rzuty wolne blisko bramki Wisły, ale nie zrobił z nich użytku.

W pierwszych minutach po zmianie stron kibice nie oglądali zbyt ekscytującego spotkania. Była to jednak tylko cisza prze burzą, a pierwszy piorun uderzył w 64. minucie.

To właśnie wtedy Michał Chrapek uderzył mocno zza pola karnego, a posłana przez niego piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła na plac gry. Do futbolówki przytomnie dopadł Martin Konczkowski i dopełnił formalności.

Piast poszedł za ciosem i już po pięciu minutach cieszył się z drugiego gola. Tym razem po składnej zespołowej akcji Arkadiusz Pyrka zgrał piłkę do Kamila Wilczka, a ten przymierzył z okolic szesnastego metra, dając tym samym dwubramkowe prowadzenie przyjezdnym.

Wisła mogła odpowiedzieć już minutę później, ale potężne uderzenie Szwocha zostało sparowane przez Placha. Ostatni kwadrans spotkania stał pod znakiem wysokiego tempa. Wisła nie miała już nic do stracenia i musiała się otworzyć, a Piast był głodny kolejnych bramek.

W 84. minucie zapachniało bramką kontaktową. W polu karnym Piasta doszło do sporego zamieszania, które mógł wykorzystać Rasak. Czujnie zainterweniował jednak Plach.

Wisła Płock – Piast Gliwice 0:2 (0:0)
Bramki: 64′ Konczkowski, 69′ Wilczek

W następnej kolejce Wisła Płock pojedzie do Lubina na mecz z Zagłębiem. Przed Piastem Gliwice również podróż na Dolny Śląsk, gdzie zmierzy się ze Śląskiem Wrocław.