(VIDEO) Lech Poznań zatrzymany w Gdańsku! Zobacz decydujący gol

fot: Screenshot
Opublikowane 20 lutego 2022, 19:31
0
0

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 22. kolejki Lechia Gdańsk mierzyła się z Lechem Poznań. Gospodarze zdołali wygrać to spotkanie 1:0, przez co zrzucili oni ekipę Kolejorza z pozycji lidera Ekstraklasy.

W takich składach mecz rozpoczęły obie ekipy:

Kolejorz od początku chciał narzucić Lechii swoje warunki gry. Wynik spotkania już w 2. minucie mógł otworzyć Kristoffer Velde. Gospodarze odpowiedzieli niecelnym strzałem Ilkaya Durmusa.

Po 10 minutach gry powinno być 0:1 dla Lecha. Lubomir Satka uderzył z główki po rzucie rożnym w poprzeczkę bramki Lechii. Piłkę dobijał jeszcze Antonio Milić, który spudłował z bliskiej odległości.

Gdańszczanie spróbowali przejąć inicjatywę po kwadransie gry. Szybko jednak to Lech powrócił do dominacji na boisku i nadal niepokoił defensywę Lechii. Bardzo aktywny w pierwszej części spotkania był Kristoffer Velde. Po stronie gospodarzy najbardziej widoczni byli natomiast Durmus oraz Zwoliński.

Po pół godziny gry zawodnicy mieli kilka minut na złapanie oddechu. Fanatycy Lechii zaprezentowali oprawę okraszoną dużą ilością pirotechniki, przez co widoczność na boisku spadła do stanu uniemożliwiającego grę.

Po wznowieniu niecelnie uderzał Dani Ramirez. Swoją okazję miał również Conrado, który także popisał się strzałem, który minął słupek bramki Kolejorza.

Pierwszą groźną sytuację po powrocie na boisko miał Dawid Kownacki. Jego strzał z dystansu został jednak zatrzymany przez Kuciaka. Lepszy fragment gry zanotowała także Lechia. Piłkę w pole karne raz po raz posyłał Ilkay Durmus. Przed dogodną okazją stanął także Terracino. Włoch jednak zastanawiał się zbyt długo i nie zrobił pożytku z akcji Lechii.

W 70. minucie Jakub Kamiński stanął przed genialną sytuacją do zdobycia bramki. Świetnym podaniem obsłużył go Joao Amaral, ale młody zawodnik Kolejorza trafił jedynie w nogi interweniującego Kuciaka.

Minutę później piłka już zatrzepotała w siatce. Tym razem Kamiński dopełnił formalności po lobie Dawida Kownackiego nad Kuciakiem. Bramka po analizie VAR nie została jednak uznana!

Niedługo potem Flavio Paixao wrzucił piłkę do Durmusa, a ten trafił tylko w słupek. Po zakończeniu akcji sędzia jednak i tak wskazał, że Turek był na pozycji spalonej.

W 86. minucie piłkę z rzutu rożnego w pole karne Lecha wrzucił Michał Nalepa. Zamieszanie w polu karnym najlepiej wykorzystał Filip Koperski, który zmienił tor lotu odbitej do niego piłki czym zaskoczył golkipera Lecha! Dla 17-letniego zawodnika Lechii to pierwszy gol w seniorskiej karierze.

Lechia Gdańsk – Lech Poznań 1:0 (0:0)
Bramki: 86′ Koperski

W najbliższym tygodniu Lechia Gdańsk zagra na wyjeździe z Radomiakiem Radom. Kolejorz na swój mecz pojedzie do Szczecina, gdzie zagra z miejscową Pogonią.