czwartek, 26 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaRosjanie odpowiadają PZPN! "Mogą sobie mówić co chcą. Powinien zostać orzeczony walkower"

Rosjanie odpowiadają PZPN! „Mogą sobie mówić co chcą. Powinien zostać orzeczony walkower”

Cezary Kulesza za pośrednictwem social mediów poinformował o braku możliwości rozegrania barażowego spotkania z reprezentacją Sbornej. Wszystko przez działanie wojenne prowadzone przez Rosjan na Ukrainie.

Decyzja ta spotkała się z szerokim poparciem zwłaszcza przy bierności takich organizacji jak UEFA czy też FIFA. Jedną z niewielu sportowych sankcji, jakie zostały nałożone na Rosję, jest brak możliwości rozgrywania spotkań na terenie kraju. Oznacza to, że pojedynek barażowy miałby odbyć się na neutralnym terenie.

Takie założenia były jednak aktualne kilka dni temu. W obliczu napaści Rosjan na Ukrainę PZPN nie wyobraża sobie mierzenia się ze Sborną nawet na neutralnym terenie. Podobnego zdania jest ewentualny finałowy rywal Rosjan, czyli Szwecja.

Specjalny komunikat za pośrednictwem Twittera wydali także reprezentanci Polski. Całą sytuację dodatkowo osobiście skomentowali na Instragramie Robert Lewandowski oraz Wojciech Szczęsny.

Ta decyzja nie przeszła oczywiście bez echa i szybko spotkała się z odpowiedzią ze strony rosyjskiego związku.

„Mogą sobie mówić, co chcą i poddawać się lub nie. Mam nadzieję, że FIFA opowie się za zdrowym rozsądkiem. Zobaczymy, jak wszystko się rozwinie, ciężko teraz cokolwiek przewidzieć. Chciałbym wierzyć, że FIFA pozostanie przy zdrowym rozsądku” – mówił Michaił Gerszkowicz.

Co więcej, Gerszkowicz oczekuje, że Polacy za swoje zachowanie zostaną ukarani walkowerem.

„My mamy zupełnie inne stanowisko. Polacy mają do tego prawo. W przypadku odmownej decyzji powinien zostać orzeczony walkower. Czekamy na rozwój sytuacji i mam nadzieję na najlepsze” – podkreślił.

FIFA z Giannim Infantino na czele cały czas pozostaje bierna. Federacja do tej pory nie wydała żadnego oficjalnego komunikatu traktującego o sytuacji na Ukrainie i jej wpływie na piłkę nożną.

Źródło: Sport-Express

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Pudzianowski zdradził, ile zarabia za jedną walkę w KSW! „Nie narzekam....

0
Przed Mariuszem Pudzianowskim kolejne duże wyzwanie. Tym razem podczas sobotniej gali KSW 70 w Atlas Arenie były strongman stanie do walki z byłym mistrzem Michałem Materlą.