Rosjanie odpowiadają PZPN! „Mogą sobie mówić co chcą. Powinien zostać orzeczony walkower”

fot: YouTube
Opublikowane 26 lutego 2022, 19:18
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Cezary Kulesza za pośrednictwem social mediów poinformował o braku możliwości rozegrania barażowego spotkania z reprezentacją Sbornej. Wszystko przez działanie wojenne prowadzone przez Rosjan na Ukrainie.

Decyzja ta spotkała się z szerokim poparciem zwłaszcza przy bierności takich organizacji jak UEFA czy też FIFA. Jedną z niewielu sportowych sankcji, jakie zostały nałożone na Rosję, jest brak możliwości rozgrywania spotkań na terenie kraju. Oznacza to, że pojedynek barażowy miałby odbyć się na neutralnym terenie.

Takie założenia były jednak aktualne kilka dni temu. W obliczu napaści Rosjan na Ukrainę PZPN nie wyobraża sobie mierzenia się ze Sborną nawet na neutralnym terenie. Podobnego zdania jest ewentualny finałowy rywal Rosjan, czyli Szwecja.

Specjalny komunikat za pośrednictwem Twittera wydali także reprezentanci Polski. Całą sytuację dodatkowo osobiście skomentowali na Instragramie Robert Lewandowski oraz Wojciech Szczęsny.

Ta decyzja nie przeszła oczywiście bez echa i szybko spotkała się z odpowiedzią ze strony rosyjskiego związku.

„Mogą sobie mówić, co chcą i poddawać się lub nie. Mam nadzieję, że FIFA opowie się za zdrowym rozsądkiem. Zobaczymy, jak wszystko się rozwinie, ciężko teraz cokolwiek przewidzieć. Chciałbym wierzyć, że FIFA pozostanie przy zdrowym rozsądku” – mówił Michaił Gerszkowicz.

Co więcej, Gerszkowicz oczekuje, że Polacy za swoje zachowanie zostaną ukarani walkowerem.

„My mamy zupełnie inne stanowisko. Polacy mają do tego prawo. W przypadku odmownej decyzji powinien zostać orzeczony walkower. Czekamy na rozwój sytuacji i mam nadzieję na najlepsze” – podkreślił.

FIFA z Giannim Infantino na czele cały czas pozostaje bierna. Federacja do tej pory nie wydała żadnego oficjalnego komunikatu traktującego o sytuacji na Ukrainie i jej wpływie na piłkę nożną.

Źródło: Sport-Express

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments