wtorek, 17 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaAndrzej Duda reaguje na stanowisko PZPN! "Nie gramy z bandytami!"

Andrzej Duda reaguje na stanowisko PZPN! „Nie gramy z bandytami!”

PZPN wydał oficjalne oświadczenie, w którym zaznacza, że nie zamierza grać z Rosją w meczu barażowym o Mistrzostwa Świata 2022. Związek zwróci się z tym wnioskiem do FIFA. Komunikat ten spotkał się z wieloma pochwałami. Całą sytuację skomentował nawet prezydent Andrzej Duda.

24 marca ma odbyć się półfinałowy barażowy mecz Rosja – Polska. Z racji, na agresję jakiej dopuściła się Rosja wobec Ukrainy PZPN, ale także i inne federacje spodziewają się poważnych kroków podjętych przez UEFA i FIFA.

Na ten moment UEFA nałożyła na Rosję niewielkie sportowe sankcje, o których więcej wspominaliśmy TUTAJ. FIFA dotychczas pozostaje bierna na całą sytuację.

PZPN wziął więc sprawy w swoje ręce i nie zamierzając czekać dłużej na federacje, sam ogłosił, że nie zamierza grać z Rosją nawet na neutralnym terenie. Bardzo możliwe, że do związku dołączy także Szwecja oraz Czechy, ponieważ reprezentacje te również mogą zmierzyć się ze Sborną w finale baraży.

„Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z rep. Rosji. To jedyna słuszna decyzja. Prowadzimy rozmowy z federacjami Szwecji i Czech, aby przedstawić FIFA wspólne stanowisko” – poinformował Cezary Kulesza.

Wyrazu uznania dla tej decyzji wyrazili zarówno kibice, dziennikarze, jak i sami piłkarze reprezentacji, o czym więcej pisaliśmy w TYM artykule.

Decyzję skomentował także sam prezydent Polski Andrzej Duda, który odpowiedź w krótki, ale za to bardzo wymowny sposób.

Na profilu Łączy Nas Piłka pojawiło się również specjalne stanowisko piłkarzy reprezentacji Polski w sprawie meczu z Rosjanami. Tweet ten podali już dalej min. Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Piątek, Jan Bednarek, Matty Cash, Mateusz Klich czy też Kamil Glik.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

2 KOMENTARZE

  1. Ja Pier…e Nie mieszajcie Polityki i Sportu. Wielcy mi Obrońcy Ukrainy,wszędzie tylko Ukraina to,Ukraina tam to 🤯
    – 1940 NKWD zamordowało blisko 22 tys. obywateli Rzeczypospolitej,Zamordowani stanowili elitę narodu, jego potencjał obronny, intelektualny i twórczy. Ich zgładzenie było uderzeniem w polskość – miało uniemożliwić odbudowę suwerennego państwa polskiego.
    – – 1943 RZEŹ WOŁYŃSKA,
    Polaków mordowano siekierami, piłami, palono żywcem. Nie oszczędzano nikogo. Zabijano kobiety, dzieci i starców, całymi wioskami
    Wojna jest czymś okropnym, cierpią ludzie ale nie zapominajmy o Naszej Historii, co Oni zrobili naszym Przodkom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Laluna z „Królowych życia” przegrała na FAME 14! Jej twarz mocno...

0
Laluna przez kilka miesięcy przygotowywała się do walki na Fame MMA 14. Niestety, gdy doszło do starcia z rywalką, przegrała, a do tego jej twarz mocno ucierpiała. Po wszystkim wydała oświadczenie, w którym tłumaczy, jak do tego doszło i atakuje swoją rywalkę.