czwartek, 19 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaCzesi wydali komunikat w sprawie baraży! Nie do końca jasna deklaracja związku

Czesi wydali komunikat w sprawie baraży! Nie do końca jasna deklaracja związku

Czeski Związek Piłki Nożnej podobnie jak polska i szwedzka federacja wydał specjalny komunikat w sprawie ewentualnego meczu z Rosją. Oto co możemy w nim przeczytać.

Polacy jako pierwsi podjęli decyzję, że nie zamierzają grać z krajem, który dopuścił się agresji na Ukrainę. Niedługo potem taki sam komunikat wydała również szwedzka federacja, która jest ewentualnym rywalem Rosjan w finale baraży.

Początkowo do całego pomysłu sceptycznie nastawieni byli Czesi. W sobotę wieczór wydali oni jednak specjalny komunikat, w którym zaznaczają, że mają podobne zdanie do Polaków i Szwedów.

Czeski Związek Piłki Nożnej wyraża swoje wsparcie dla wszystkich Ukraińców, których dotknęły ostatnie wydarzenia i dziękuje wszystkim, którzy zdecydowali się pomóc potrzebującym w tych trudnych czasach” – zaczęli w ogłoszeniu.

„Ze względu na powagę decyzji dotyczącej udziału lub nieuczestniczeniu reprezentacji Czech w ewentualnym meczu z Rosją sprawą zajmie się Komitet Wykonawczy Czeskiego Związku. W tych okolicznościach prawie niemożliwe jest wyobrażenie sobie takiego meczu i bardzo prawdopodobne, że podążymy za polskim i szwedzkim scenariuszem, ale nie da się obejść kroków proceduralnych” – można przeczytać w komunikacie.

Słowa „prawie niemożliwe” oraz „bardzo prawdopodobne” zawarte w komunikacie nie dają 100% gwarancji na bojkot Czechów. Niemniej jednak Czeskiemu Związkowi Piłki Nożnej na pewno bliżej jest do stanowiska Polski i Szwecji, aniżeli wsparcia Rosji.

Kluczową decyzję w sprawie baraży musi wydać jednak FIFA. Wszystko przez to, że impreza Mistrzostw Świata 2022 organizowana jest właśnie pod egidą tej organizacji, a nie UEFA. Dotychczas federacja nie wydała jednak żadnego oficjalnego komunikatu w sprawie ewentualnych sportowych sankcji na Rosję.

Źródło: facr.fotbal.cz

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze