(VIDEO) Lech ratuje honor w ostatnich sekundach! Koniecznie zobacz trafienie Ondraska! Relacja z meczu Wisła Kraków – Lech Poznań

Opublikowane 13 marca 2022, 19:33
0
0

Wisła Kraków zremisowała 1:1 z Lechem Poznań. Ten wynik sprawił, że Biała Gwiazda przesunęła się na 16. miejsce. Lech obecnie okupować będzie drugą lokatę.

Składy wyjściowe Wisły i Lecha:

Mecz Wisły z Lechem oglądało ponad 21 tysięcy widzów! Taką oprawę na to spotkanie przygotowali fani Białej Gwiazdy:

W Krakowie pojawiła się także delegacja z Poznania.

Fani Białej Gwiazdy nie czekali długo i chwilę po rozpoczęciu spotkania ozdobili przygotowaną oprawę pirotechniką.

Wisła Kraków nie zamierzała czekać i od pierwszego gwizdka pokazywała swoje zaangażowanie. Biała Gwiazda próbowała atakować, lecz defensywa Lecha wydawała się przygotowana na taki scenariusz. Kolejorz wyszedł z groźną kontrą w 16. minucie. Michał Skóraś wbiegł sam w pole karne, ale nie zdołał pokonać Biegańskiego.

W 22. minucie to Wisła miała genialną okazję do otworzenia wyniku spotkania. Po składnej akcji Biała Gwiazda wrzuciła piłkę w pole karne Kolejorza. Tam dopadł do niej Joseph Colley, który z czterech metrów uderzył jednak wprost w Bednarka!

Lech Poznań również odpowiedział wrzutką. Najlepiej ustawił się do niej Dawid Kownacki, ale posłaną przez niego piłkę na rzut rożny sparował Mikołaj Biegański. W 42. minucie to znów Biała Gwiazda mogła objąć prowadzenie. W polu karnym Kolejorza najlepiej odnalazł się Zdenek Ondrasek, który uderzył jednak obok słupka!

Minutę później Czech mógł się jednak cieszyć z bramki. Po rzucie z autu wydawało się, że Lech ma opanowaną sytuację, a jednak futbolówka trafiła do Stefana Savicia, który zgrał ją jeszcze do Zdenka Ondraska. Ten uderzył z pierwszej piłki i idealnie wpakował ją do bramki Lecha!

W 54. minucie Wisła mogła jeszcze podwyższyć swoje prowadzenie. Joseph Colley po rzucie rożnym skierował piłkę do bramki Lecha, ale arbiter Tomasz Kwiatkowski po analizie VAR nie uznał jej, powołując się na faul.

Biała Gwiazda nie zwolniła tempa i niedługo potem miała kolejną sytuację. Tym razem Matej Hanousek pognał z piłką przez kilkadziesiąt metrów, a na koniec oddał strzał, który sparował jednak Filip Bednarek. Następnie Wisła niepokoiła Kolejorza z aż czterech rzutów rożnych wykonanych jeden po drugim.

W końcówce spotkania Kolejorz próbował jeszcze gonić wynik. Dogodną okazję do wyrównania miał Mikael Ishak, który w 83. minucie po strzale z piątego metra posłał piłkę nad poprzeczką. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Adriel Ba Loua posłał piłkę w pole karne Wisły, a tam trącił ją Stefan Savić, czym zdołał wyrównać rezultat spotkania!

Wisła Kraków – Lech Poznań 1:1 (1:0)
Bramki: 43′ Ondrasek – 90 + 8′ Milić

W następnej kolejce Wisła Kraków zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Lech Poznań u siebie podejmie Jagiellonię Białystok.