Grzegorz Krychowiak postawił piłkę ponad pieniądze! Spora obniżka względem pensji z Krasnodaru. Zobacz, ile teraz będzie inkasował „Krycha”.

fot: YouTube
Opublikowane 15 marca 2022, 15:22
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Greckie media ujawniły, na jakie zarobki będzie mógł liczyć Grzegorz Krychowiak w AEK-u Ateny. Kwota nadal robi wrażenie, jest znacznie niższa niż ta, jaką inkasował za grę w FK Krasnodar.

Od momentu rozpoczęcia inwazji Rosjan na Ukrainę większość zawodników zdecydowała się na opuszczenie tamtejszej ligi. Jednym z nich był Grzegorz Krychowiak, który Krasnodar zamienił na AEK Ateny.

Popularny Krycha w poniedziałek zawitał do Aten gdzie przechodził testy medyczne.

Polski pomocnik formalnie nadal jest graczem Krasnodaru, lecz nowe przepisy wprowadzone przez FIFA pozwoliły mu zmianę otoczenia do czerwca. Krychowiakowi nie udało się bowiem wynegocjować warunków obustronnego zerwania umowy z rosyjskim klubem, a jedynie jego tymczasowego zawieszenia.

Krycha postawił na klub, w którym będzie mógł regularnie grać. AEK Ateny zajmuje obecnie trzecie miejsce w lidze greckiej. Grzegorz wraz z nowymi kolegami najprawdopodobniej będzie walczył o utrzymanie tej lokaty, ponieważ do drugiego PAOK-u, AEK ma 9 oczek straty. Goni go natomiast Aris i Panathinaikos, nad którymi ateński klub ma tylko 2 i 4 punkty przewagi.

Grzegorz Krychowiak w Grecji spędzi dwa miesiące. Za swoje występy ma zainkasować 400 tysięcy euro. To duża suma, lecz w porównaniu z kontraktem, jaki ma w Rosji, nie robi już aż takiego wrażenia. Pomocnik reprezentacji Polski w Krasnodarze mógł liczyć na około 350 tysięcy euro miesięcznie. Oznacza to, że w Grecji zarobi prawie dwa razy mniej!

Źródło: Sportime.gr

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments