Usyk potwierdza rewanż z Joshuą! „W ten sposób bardziej pomogę ojczyźnie, niż biegając z bronią po Kijowie”

Fot. YouTube
Opublikowane 28 marca 2022, 10:38
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Ołeksander Usyk potwierdził ostatnie doniesienia. Pięściarz zdecydował się na opuszczenie Ukrainy i głośny rewanż z Anthonym Joshuą.

Usyk to aktualny mistrz świata WBO, IBF, WBA oraz IBO w kategorii ciężkiej. Tytuły wywalczył w ostatnim starciu, kiedy to we wrześniu po 12 rundach i jednogłośnej decyzji wygrał starcie z Brytyjczykiem Anthonym Joshuą.

Rewanż planowano zrobić w okolicach maja, jednak kiedy wybuchła wojna Usyk przerwał negocjacje i powrócił z Wielkiej Brytanii do swojej ojczyzny. Oświadczył również, że obrona Ukrainy jest dla niego ważniejsza, niż mistrzowskie pasy.

Nie wiem, kiedy wrócę na ring. Mój kraj i honor są dla mnie ważniejsze niż pasy mistrzowskie – podkreślił w wywiadzie dla CNN. Z czasem zmienił jednak zdanie i uznał, że opuści Ukrainę, gdyż bardziej pomoże swojej ojczyźnie, walcząc z Joshuą w ringu, niż walcząc z Rosjanami na froncie.

Ołeksandr Usyk zawalczy z Anthonym Joshuą

Wiadomość o tym jako pierwszy przekazał dziennikarz Mark Coppinger, który napisał:

– Ołeksandr Usyk otrzymał pozwolenie od ukraińskiego ministra sportu na opuszczenie kraju w trakcie wojny, żeby zacząć obóz przygotowawczy na letni rewanż Anthonym Joshuą o mistrzowskie pasy w wadze ciężkiej.

W odpowiedzi menadżer Usyka w ostrych słowach wypowiedział się o dziennikarzu i stwierdził, że ten publikuje nieprawdziwe informacje na temat jego pięściarza.

W ostatnich dniach sam mistrz świata potwierdził, że dojdzie do głośnego rewanżu z Anthonym Joshuą. Na swoich social mediach zamieścił nagranie, na którym powiedział:

– Zdecydowałem się rozpocząć przygotowania do rewanżu z Joshuą. W ten sposób bardziej i lepiej pomogę mojej ojczyźnie, niż gdybym biegał po Kijowie z karabinem maszynowym. Wielu przyjaciół, krewnych dzwoniło do mnie i popierało tę decyzję.

Źródło: Instagram

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments