wtorek, 17 maja, 2022
Strona głównaPiłka Nożna(VIDEO) Polacy walczący na Ukrainie dziękują kibicom za wsparcie! "Jesteście wielcy!"

(VIDEO) Polacy walczący na Ukrainie dziękują kibicom za wsparcie! „Jesteście wielcy!”

Do sieci trafiło nagranie z podziękowaniami dla kibiców jednego z klubów ekstraklasy. Polscy ochotnicy walczący na Ukrainie są wdzięczni za wsparcie.

Nikt nie spodziewał się, że ta wojna będzie trwała tak długo, jednak mija już 37 dzień, od kiedy rosyjskie wojska na rozkaz Władimira Putina zaatakowały Ukrainę. Armia zniszczyła wiele miast, a według ONZ zginęło już ponad 1179 cywilów, w tym także dzieci oraz całe rodziny.

27 lutego trzy dni po rozpoczęciu wojny na polecenie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego powołano Międzynarodowy Legion Obrony Terytorialnej Ukrainy, do którego wstąpili cudzoziemcy. Wśród ochotników znaleźli się także obywatele Polski.

Polscy ochotnicy na Ukrainie dziękują kibicom

Nasi rodacy, którzy zdecydowali się pomóc w obronie Ukrainy, opublikowali specjalne nagranie z podziękowaniami. Na Facebooku Fundacji IM. Sergiusza Piaseckiego pojawił się materiał, na którym znajduje się grupa zamaskowanych mężczyzn. Podziękowali oni m.in. kibicom Lechii Gdańsk.

Cześć, witam wszystkich. Polscy ochotnicy w Kijowie dziękują Fundacja IM. Sergiusza Piaseckiego oraz kibicom Lechii za wspólnie zbieranie funduszy na sprzęt taktyczny – czytamy w opisie.

– Prosimy o dalsze wsparcie ochotników z Polski na Ukrainie. Zbieramy na hełmy, wkłady balistyczne do kamizelek kuloodpornych, celowniki do karabinów oraz inny osprzęt. W Kijowie jest wielu naszych rodaków, którzy walczą, aby za miesiąc rok czy dwa nasze matki córki, czy żony nie musiały uciekać do Niemiec, czy Szwecji.

– Wesprzyjmy ich, bo ten sprzęt zwiększy ich szanse przeżycia na polu walki oraz zwiększy skuteczność na nim. Wysyłanie żywności ubrań leków też pomaga, ale to jest niwelowanie skutków ataku na Ukrainę tak więc według nas lepiej pomóc bezpośrednio tym którzy walczą z tymi, którzy do tej tragedii doprowadzili.

Źródło: Facebook

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Laluna z „Królowych życia” przegrała na FAME 14! Jej twarz mocno...

0
Laluna przez kilka miesięcy przygotowywała się do walki na Fame MMA 14. Niestety, gdy doszło do starcia z rywalką, przegrała, a do tego jej twarz mocno ucierpiała. Po wszystkim wydała oświadczenie, w którym tłumaczy, jak do tego doszło i atakuje swoją rywalkę.