czwartek, 19 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaRosyjska prasa oczernia PZPN! "Zamienili się w rusofobów. Jeśli nie wyjedziesz z...

Rosyjska prasa oczernia PZPN! „Zamienili się w rusofobów. Jeśli nie wyjedziesz z rosyjskiego klubu, jesteś zdrajcą”.

Agresja Rosjan na Ukrainę spotkała się z potępieniem ze strony praktycznie każdego państwa na świecie. Kraj musiał i nadal musi mierzyć się z szeregiem sankcji, także tych sportowych. Media z tego kraju winą za te wydarzenia obarczają przede wszystkim…Polaków.

Polacy zaangażowali się w pomoc Ukrainie, a także wyszli z inicjatywą wykluczenia rosyjskich drużyn z rozgrywek UEFA i FIFA. To były wydarzenia, które sprawiły, że Rosjanie zaczęli gorzej postrzegać Polaków. Tamtejsze media postanowiły „zrewanżować” się PZPN.

W rosyjskiej prasie ukazał się artykuł, w którym Polska została przedstawiona jako jeden z krajów najbardziej wrogo nastawionych do kraju rządzonego przez Władimira Putina.

„Co sprawiło, że polskie postacie sportu zapomniały o wartościach olimpijskich i zamieniły się w szalonych rusofobów? Polska stała się jednym z krajów, który najostrzej wypowiada się przeciwko Rosji. Nie było potrzeby wyrzucania Polaków z rosyjskich klubów. Dość szybko odeszli z własnej woli. Siatkarka Malwina Smarzek opuściła Lokomotiw Kaliningrad. Żegnając się, nie podała powodu odejścia, bo uznała to za zbyt oczywiste” – napisano na łamach „Sport-Express.ru.

W dalszej części artykuły pojawił się także fragment poświęcony PZPN. Jego treść chyba nie wymaga żadnego komentarza.

„PZPN miał domagać się od rodaków grających w Rosji zerwania kontraktów z ich klubami. Jeśli nie wyjedziesz z rosyjskiego klubu, jesteś zdrajcą, wymieniłeś zasady na pieniądze, poślubiłeś Rosjankę, nie jesteś już Polakiem – podano w dzienniku.

Źródło: Sport-Express.ru

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze