fot: Screenshot
Opublikowane 16 kwietnia 2022, 16:57
0
0

Raków Częstochowa ograł 2:0 Termalikę. Podopieczni Marka Papszuna spełnili swój obowiązek i zrobili kolejny krok w walce o mistrzostwo kraju. Klub z Niecieczy zaliczył spadek na ostatnią lokatę. Wcześniej swój mecz wygrał Górnik Łęczna, który przeskoczył właśnie Termalikę.

Termalica – Raków składy wyjściowe:

W 13. minucie doszło do pierwszej groźnej sytuacji. Ivi Lopez skorzystał z błędów defensywy Słoników, a następnie uruchomił podaniem Fabio Sturgeona. Portugalczyk uderzył jednak nad poprzeczką.

Tego dnia wiele błędów popełniał bramkarz gospodarzy Pawieł Pawliuczenko. Przede wszystkim miał on problemy z wyprowadzeniem piłki. Z jego słabości w końcu skorzystali gracze Rakowa. W 36. minucie po kolejnym słabym wybiciu Białorusina piłkę przejął Patryk Kun. Następnie podał do Iviego Lopeza, a ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza miejscowych.

W drugiej połowie kibicom miejscowych przypomniał o sobie były gracz Termaliki Vladislavs Gutkovskis. Deian Sorescu wrzucił piłkę w pole karne, a tam do główki wyskoczył Tomas Petrasek. Dobra interwencja golkipera nie zdała się na wiele, ponieważ na piątym metrze czekał już ustawiony Łotysz.

Prowadzenie w 83. minucie mógł podwyższyć jeszcze Marcin Cebula. Z lewej flanki dograł do niego Ivi Lopez, lecz ten musnął piłkę w taki sposób, że nie znalazła ona drogi do bramki.

Czego nie zrobił Cebula, zrobił Sebastian Musiolik. Świetnie odnalazł go górnym podaniem Igor Sapała, a sam Sebastian wykorzystał jeszcze niezbyt roztropne wyjście Pawliczuenki, nad którym przerzucił futbolówkę, a potem wpakował ją do pustej bramki.

Termalica Nieciecza – Raków Częstochowa 0:3 (0:1)
Bramki:  36′ Ivi Lopez, 62′ Gutkovskis, 90 + 1′ Musiolik

Termalikę w przyszłym tygodniu czeka wyjazd do Wrocławia na mecz ze Śląskiem. Raków wcześniej, bo w środę rozegra hitowy pojedynek z Pogonią Szczecin.