Piątek, 26 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Termalica łapie kontakt z “bezpieczną strefą”! Ważna wygrana zespołu z Niecieczy w kontekście utrzymania

fot: YouTube
Opublikowane 1 maja 2022, 16:53
0
0

Termalica Nieciecza wygrała 1:0 z Wisłą Płock, czym dała jasny sygnał, że nadal będzie walczyć o utrzymanie w Ekstraklasie. Drużyna Radolsava Latala do bezpiecznej strefy traci na ten moment 2 punkty.

Termalica Nieciecza – Wisła Płock składy wyjściowe:

Pierwsza połowa była dość niemrawa. Najciekawsze sytuacje miały miejsce dopiero pod jej koniec.

W 39. minucie Tomas Poznar pokusił się o uderzenie zza pola karnego, po który Słoniki miały jeszcze rzut rożny. Na próbę z dystansu zdecydował się również Dominik Furman. Zawodnik Wisły Płock uderzył minimalnie obok słupka.

W drugiej połowie więcej z gry mieli przyjezdni, lecz to gospodarze zdołali strzelić bramkę. W 75. minucie wrzutkę przedłużył Mateusz Grzybek. Skorzystał z tego Tomas Poznar, który skierował piłkę do bramki Nafciarzy.

Po tej bramce gra znacznie się ożywiła. Parę minut później bliski zdobycia bramki był Adam Radwański z Termaliki, lecz trafił on tylko w boczną siatkę.

Termalica Nieciecza – Wisła Płock 1:0 (0:0)
Bramki: 75′ Poznar

Wygrana Termaliki sprawia, że walka o utrzymanie będzie jeszcze bardziej zacięta. Zespół z Niecieczy ma na swoim koncie 30 punktów i traci tylko 2 oczka do bezpiecznego Zagłębia Lubin. Słoniki czekać będą na rozstrzygnięcie derbów Krakowa i wynik, jaki osiągnie Wisła.

Termalica w następnej kolejce zagra z Górnikiem Łęczna. Wisła Płock na własnym obiekcie podejmie Wartę Poznań.