sobota, 21 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaWarszawa straci prawo organizacji finału Pucharu Polski? Cezary Kulesza wydał komunikat w...

Warszawa straci prawo organizacji finału Pucharu Polski? Cezary Kulesza wydał komunikat w tej sprawie!

Kuriozalna decyzja Rafała Trzaskowskiego w sprawie zakazu wnoszenia flag na Stadion Narodowy może mieć daleko idące skutki. Prezes PZPN zapowiedział, że Warszawa może stracić prawo organizacji tego wydarzenia!

Miasto Warszawa na czele z Rafałem Trzaskowskim wydała kontrowersyjny komunikat o braku możliwości wniesienia flag na Stadion Narodowy podczas finału Pucharu Polski. Od tej decyzji odwołał się Polski Związek Piłki Nożnej, lecz Samorządowe Kolegium Odwoławcze podtrzymała decyzję prezydenta.

Tegoroczny finał zamiast być piłkarskim i kibicowskim świętem okazał się niewypałem. Zamiast ponad 40 tysięcy widzów, Stadion Narodowy tym razem świecił pustkami.

Duża część kibiców Lecha, którzy zakupili wcześniej bilety, postanowiła rozmawiać jeszcze przed samym spotkaniem z osobami odpowiedzialnymi za zakaz wnoszenia flag. W przypadku braku zezwolenia na wniesienie oprawy mieli pozostać pod stadionem i tak też właśnie się stało. Relacja z tego, co obecnie dzieje się wokół finału dostępna jest TUTAJ.

Coś takiego nie mogło przejść obojętnie przez PZPN. Prezes Cezary Kulesza wydał specjalny komunikat w tej sprawie. Zaznaczył, że jeżeli nic w tej kwestii się nie zmieni Warszawa straci prawo organizacji tego wydarzenia na rzecz innego miasta.

„Stanowisko Kom. Miejskiej PSP o zakazie wnoszenia większych flag uderza w piękno sportu, jest niezrozumiałe i powoduje więcej szkód niż pożytku. Zmieniono zasady obowiąz. od lat. Jeżeli w przyszłości PSP nie zmieni swojego stanowiska, finał PP nie będzie organizowany w Warszawie” – czytamy w poście Kuleszy.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

(VIDEO) Przejmująca przemowa Jakuba Błasczykowskiego przed meczem Wisły! „Zdaję sobie sprawę,...

0
Mecz Wisła Kraków - Warta Poznań to ostatni pojedynek Białej Gwiazdy w Ekstraklasie przed degradacją do Fortuna 1 Ligi. Przed meczem głos zabrał współwłaściciel klubu Jakub Błaszczykowski.