(VIDEO) Cenny remis Śląska! Pogoń potyka się we Wrocławiu

fot: YouTube
Opublikowane 7 maja 2022, 19:22
0
0

Śląsk Wrocław zremisował 1:1 z Pogonią Szczecin, dzięki czemu dopisał na swoje konto kolejny istotny punkt w walce o utrzymanie w Ekstraklasie.

Mecz w początkowej fazie toczony był w powolnym tempie. Więcej z gry miała Pogoń, która wydawała się coraz mocniej rozpędzać, jednak niespodziewanie to gospodarze objęli prowadzenie.

Dino Stiglec, odnalazł w polu karnym Erika Exposito i posłał dośrodkowanie wprost na jego głowę. Hiszpański napastnik pewnie pokonał Dante Stipicę i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Pogoń próbowała jak najszybciej dogonić wrocławian, lecz próby podopiecznych Kosty Runjaicia były nieskuteczne. W końcówce Portowców postraszyli także gospodarze, ale w ich wykonaniu również brakowało konkretów.

Po zmianie stron Pogoń szybko zdołała doprowadzić do wyrównania. Już w 51. minucie Jakub Bartkowski posłał mierzoną piłkę, a Maciej Żurawski głową skierował ją do bramki!

20 minut później mogło być już 1:2. Po wrzutce z rzutu rożnego przed dogodną sytuacją na zdobycie gola stanął Igor Łasicki. Uderzenie głową defensora Portowców wybronił jednak Putnocky, ratując tym samym swój zespół przed stratą bramki.

Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin 1:1 (1:0)
Bramki: 28′ Expósito – 51′ Żurawski

Za tydzień Śląsk uda się na Podkarpacie, gdzie powalczy ze Stalą Mielec. Pogoń w Gdańsku zmierzy się z Lechią.