fot: Screenshot
Opublikowane 11 czerwca 2022, 22:39
0
0

Reprezentacja Polski zdołała zremisować w Rotterdamie z Holendrami 2:2. Biało-Czerwoni w pewnym momencie prowadzili nawet 2:0, ale Oranje zdołali szybko wyrównać stan rywalizacji. Oto opis najciekawszych wydarzeń i wideo z bramkami.

Zgodnie z tym, czego można było się spodziewać, Polacy musieli odpierać ataki Holendrów. Najpierw groźnie uderzył Klaassen, a potem Timber.

Biało-Czerwonych stać było jednak na odpowiedź i to jaką. Matty Cash wygrał pojedynek z Blindem, a następnie skutecznie uderzył na bramkę strzeżoną przez Flekkena.

Holendrzy starali się odrobić straty, lecz w pierwszej połowie mimo zamknięcia Polaków na własnej połowie ta sztuka im się nie udała. Do przerwy Biało-Czerwoni prowadzili w Rotterdamie 1:0.

Po zmianie stron Polacy błyskawicznie przeprowadzili kolejną skuteczną akcję. Piątek wypuścił Przemysława Frankowskiego, którego wspomagał jeszcze Piotr Zieliński i to właśnie on ostatecznie skierował piłkę do bramki Oranje.

W 51. minucie Holendrzy zdołali złapać kontakt. Piłkę w pole karne Biało-Czerwonych dośrodkował Blind, a do siatki umieścił ją nabiegający Davy Claassen.

Niestety już w 54. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 2:2. Podczas zamieszania w polu karnym Polaków do futbolówki dopadł Denzel Dumfries. Sytuacja była jeszcze analizowana pod kątem spalonego, lecz ostatecznie arbiter uznał to trafienie.

W kolejnych minutach reprezentacja Polski zaczęła coraz bardziej cofać się do defensywy i skupiać się jedynie na kontratakach i konsekwentnym oddalaniu zagrożenia od własnej bramki.

Im bliżej końca meczu, tym bardziej gorąco robiło się pod polską bramką. W 88. minucie Łukasz Skorupski powstrzymał uderzającego z bliska Memphisa Depaya.

Kilka sekund później po kolejnej akcji arbiter dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym przez Mattyego Casha. Do jedenastki podszedł Memphis Depay, który jednak pomylił się i nie wykorzystał rzutu karnego! Ostatecznie Biało-Czerwoni dowieźli remisowy rezultat i zgarnęli jeden cenny punkt.

Holandia – Polska 2:2 (0:1)
Bramki: 52′ Claassen, 55′ Dumfries – 18′ Cash, 50′ Zieliński

W drugim grupowym spotkaniu Walia zremisowała 1:1 w Cardiff z Belgami. W następnej kolejce Polska w Warszawie zagra właśnie z Czerwonymi Diabłami, a Holandia zmierzy się z Walijczykami.