środa, 29 czerwca, 2022
Strona głównaPiłka NożnaArkadiusz Milik o współpracy z Adamem Nawałką: "Był jak sir Alex Ferguson"

Arkadiusz Milik o współpracy z Adamem Nawałką: „Był jak sir Alex Ferguson”

Arkadiusz Milik i Adam Nawałka współpracowali ze sobą ponad 10 lat temu w Górniku Zabrze. Napastnik reprezentacji Polski w programie „Foot Truck” zdradził, jak wyglądały u niego treningi.

Arkadiusz Milik w wieku 17 lat trafił z Rozwoju Katowice do Górnika Zabrze. Tam trenował pod wodzą Adama Nawałki. Piłkarz przyznał, że Nawałka pozytywnie wpłynął na rozwój jego kariery.

„Miał inne podejście do zawodnika. On się ze mną nie pieprzył. Miał inny wpływ na mnie i mam do niego ogromny szacunek. Kiedy miałem 17 lat, trener Nawałka był inną osobą. Był bardziej konkretny: sir Alex Ferguson, suszarka i te sprawy. Miałem duży respekt i były takie momenty, że się bałem. Trener zwracał uwagę i cały czas byłem pod prądem” – przyznał.

Podczas rozmowy podzielił się również zabawną anegdotą wprost z szatni Górnika Zabrze.

„Pamiętam, że była taka sytuacja, że po treningu wziąłem prysznic, bo musiałem gdzieś iść. Trener wchodził do szatni i sprawdzał, kto ile ma butów w szafce, bo kary mieliśmy, jak było za dużo butów. Ja już miałem spodnie założone”

Trener wymagał, że na treningu nigdy nie mogliśmy stać, ani mieć rąk założonych na biodrach. Albo się rozciągasz, rozluźniasz nogi. Zawsze trzeba było coś robić. Miałem już taki mocny nawyk, że jak trener wszedł, to zacząłem rozluźniać nogę mimo tego, że miałem już dżinsy założone” – wspominał Arkadiusz.

YouTube video

Źródło: Foot Truck

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze