sobota, 25 czerwca, 2022
Strona głównaPiłka NożnaNiesamowity wyczyn kibiców Widzewa Łódź! Pobili rekord Polski

Niesamowity wyczyn kibiców Widzewa Łódź! Pobili rekord Polski

Widzew Łódź po ośmiu latach wraca do Ekstraklasy. W klubie ruszyła właśnie sprzedaż karnetów na nadchodzący sezon. Tysiące fanów już zakupiło swoje wejściówki.

Widzew w 2015 roku z powodu problemów finansowych zmuszony był grać w IV Lidze. RTS systematycznie piął się w klubowej hierarchii. Wiele zmieniło się w 2017, kiedy to otwarto nowy stadion.

Już w trzeciej lidze fani Widzewa zdołali pobić rekord Polski i wykupili ponad 15 tysięcy karnetów. Następnie wyśrubowali jeszcze ten wyczyn, który zatrzymał się na liczbie 16 401 sprzedanych karnetów.

Mimo awansu do Ekstraklasy wiadomo, że kibice Widzewa nie zdołają pobić tego rekordu. Wszystko ze względu na przepis, który traktuje o większej liczbie miejsc buforowych.

Widzew pobił więc rekord w innej kategorii. Mowa tu o liczbie karnetów sprzedanych w ciągu 24 godzin. Dotychczas najwyższą liczbą było 3320 sztuk. Fani RTS-u pobili ten wyczyn w niecałe 20 godzin. Po dobie od otwarcia sprzedaży liczba sprzedanych karnetów wyniosła 4073!

Widzew Łódź w ubiegłym sezonie zajął drugie miejsce w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi i zapewnił sobie bezpośredni awans do Ekstraklasy. W najwyższej klasie rozgrywkowej zagra po ośmiu latach przerwy.

Łódzki klub największe sukcesy odnosił w latach 80. i 90. Do osiągnięć Widzewa z XXI wieku można natomiast zaliczyć półfinał Pucharu Polski z sezonu 2002/2003. Najwyższa lokata, jaką Widzew zajął w Ekstraklasie w XXI wieku to miejsce numer 9.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

„Filipek” z mocną odpowiedzią dla „Daro Lwa”. Czy zawalczą razem w...

0
Potężne grzmoty na horyzoncie. Według słów Filipa "Filipka" Marcinka, "Boxdel" oraz Wojtek Gola mocno dążą do tego, aby skonfrontować go z Dariuszem "Lwem" Kaźmierczukiem.