Czesław Michniewicza pozywa dziennikarza! Selekcjonera będzie reprezentował…adwokat „Fryzjera”

fot: YouTube
Opublikowane 27 czerwca 2022, 11:33
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Czesław Michniewicz zdecydował się pozwać dziennikarza Szymona Jadczaka. Selekcjoner oskarża go o zniesławienie. Jego adwokatem będzie…były obrońca „Fryzjera”.

Po raz pierwszy między Jadczakiem a Michniewiczem zawrzało przy okazji konferencji prasowej prezentującej nowego selekcjonera. Wtedy dziennikarz zaczął powracać do afery korupcyjnej, która przed laty miała miejsce w polskiej piłce.

Wtedy też padły pierwsze słowa Michniewicza o tym, że postępowanie Szymona Jadczaka nadaje się do prokuratury. Czarę goryczy przelał jednak artykuł, który kilka dni temu ukazał się w serwisie WP Sportowe Fakty.

Tam Jadczak ponownie powrócił do czasów afery korupcyjnej. Co więcej, opisał w nich kontakty Czesława Michniewicza z Ryszardem Forbrichem „Fryzjerem”, jakie miały miejsce w latach 2003-2006.

Dodatkowo powiązał Michniewicza z jedenastoma meczami Lecha Poznań pod jego wodzą, w których właśnie do szło do korupcji sportowej lub jej próby. To sprawiło, że cierpliwość Michniewicza dobiegła końca.

„W imieniu pana trenera skieruję do sądu akt oskarżenia z artykułu 212, czyli o zniesławienie. Jest to przestępstwo prywatnoskargowe. Pan Jadczak pomawia pana trenera Michniewicza o korupcję, o ustawianie meczów, nie mając ku temu żadnych dowodów. Same bilingi rozmów nie mogą świadczyć o przestępstwie” – mówił w jego imieniu adwokat Piotr Kruszyński.

„To, że pan Czesław Michniewicz rozmawiał z panem Forbrichem, nie jest żadnym dowodem na korupcję. Dlatego wytaczamy proces karny o zniesławienie i pan Szymon Jadczak w sądzie będzie miał okazję udowodnić swoje twierdzenia” – dodał pełnomocnik selekcjonera.

Wybór adwokata, który będzie prowadził sprawę Michniewicza, wydaje się zaskakujący. Piotr Kruszyński przed laty bronił w sądzie…właśnie Ryszarda Forbricha vel „Fryzjera”.

Źródło: Fakt

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments