Środa, 19 Czerwca, 2024

Szymon Kołecki analizuje porażkę Mateusz Gamrota: “Dlatego Beneil Dariush został zwycięzcą”

Fot. YouTube
Opublikowane 26 października 2022, 09:37
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Niestety Abu Zhabi okazało się pechowym miejscem dla Mateusza Gamrota. To właśnie tam odniósł jedynie dwie porażki w całej karierze.

Najpierw po bliskiej walce przegrał z Guramem Kutateladze, a tym razem decyzja sędziowska trafiła na konto Beneila Dariusha, który awansował na 4 miejsce w rankingu UFC kategorii lekkiej. Jest on teraz bardzo blisko walki o mistrzowski pas.

Kołecki analizuje porażkę Gamrota

Podczas gali UFC 280 Dariush był w naprawdę świetnej formie i bardzo dobrze radził sobie z obaleniami Gamrota. Nie dał się skontrolować Polakowi i wybronił znaczą większość prób sprowadzeń. Lepiej prezentował się w stójce, a w ostatniej rundzie posłał nawet “Gamera” na deski.

Porażkę Polaka w Abu Zhabi przeanalizował Szymon Kołecki w rozmowie z Przeglądem Sportowym. Przyznał, że obaj zawodnicy zaprezentowali najwyższy poziom, jednak Dariush był minimalnie lepszy, przez co wygrał na kartach sędziowskich.

– Byłem zaskoczony, jak dobrze prezentował się Dariush. Nadzwyczajne wrażenie sprawiła na mnie jego ruchomość defensywna w parterze. Mateuszowi kilkukrotnie udało się sprowadzić przeciwnika do parteru i nie mógł zająć dobrej pozycji, skontrolować Dariusha. Dla mnie był zawsze sztywnym, twardym zawodnikiem, który nie jest tak ruchomy w parterze, ale też nie pamiętam, kto by go przewrócił oprócz Gamrota.

– Mateusz zaprezentował się świetnie, wszystkie atuty pokazał. Kondycja nie zawiodła, 17 czy 18 obaleń w ciągu trzech rund to jest nieprawdopodobny wysiłek w MMA. Mało kto wytrzymuje taką ilość obaleń i walczy dalej. Dobrze boksował, mało kopał, bo raczej słabo kopie, dobrze obalał, próbował kontrolować.

– (…) Było wszystko, czego się spodziewaliśmy. Minimalnie w niektórych kwestiach lepiej pokazał się Beneil Dariush i dlatego został zwycięzcą.

Następnie Kołecki przyznał, że pogromca Gamrota jest na takim poziomie, że mógłby teraz zawalczyć o pas. Uważa, że umiejętna obrona obaleń będzie dużym atutem w starciu z Islamem Makhachevem i może mocno pomóc w wygraniu takiego pojedynku.

Natomiast Gamrot według Kołeckiego jest teraz 2-3 wygrane od walki o tytuł i nadal będzie mierzył się z czołowymi zawodnikami największej organizacji MMA na świecie.

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO