Środa, 19 Czerwca, 2024

Damian Janikowski vs “Don Diego” na High League 5! Wiemy, w jakiej formule zawalczą!

Fot. YouTube
Opublikowane 2 listopada 2022, 20:03
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Nic nie zapowiadało takiego zestawienia! We freak fightach zadebiutuje kolejny zawodnik KSW i stoczy swój pojedynek na piątej edycji High League.

Już 10 grudnia w łódzkiej Atlas Arenie zobaczymy kolejne emocjonujące starcia. W klatce High League “Alberto” zmierzy się z Pawłem Tyburskim, dojdzie również do walki Mateusza Murańskiego, a teraz federacja ogłosiła tym razem sportowe zestawienie.

Damian Janikowski zawalczy w High League!

We freak fightach zadebiutuje utytułowany zapaśnik, brązowy medalista olimpijski oraz profesjonalny zawodnik MMA Damian Janikowski. Dotychczas wszystkie pojedynku stoczył w KSW, gdzie wgrał 7 walk i poniósł 5 porażek. Co ciekawe, wszystkich rywali skończył przed czasem, a tylko jedno starcie zakończyło się po decyzji sędziów.

W ostatniej walce z Tomem Breesem na KSW 74 doszło jednak do sporych kontrowersji. Janikowski w dość nieprzemyślany sposób zasygnalizował sędziemu, że jest nadal w walce, klepiąc raz swojego rywala w plecy. Tomasz Bronder przerwał pojedynek, a Janikowski był mocno zdenerwowany taką reakcją, gdyż jeszcze przed zakończeniem starcia podniósł kciuk, pokazując że wszystko jest w porządku.

Dodatkowo sam wielokrotnie wspominał, że chciałby częściej wchodzić do klatki, a KSW nie daje mu takiej szansy. Zapewne sprawiło to, że postanowił wejść do świata freak fightów. Jego pojedynek będzie jednak czysto sportowy, gdyż zmierzy się z Mateuszem “Don Diego” Kubiszynem.

Walka odbędzie się na zasadach MMA 3×3 minuty. “Don Diego” to świetny stójkowicz, wielokrotny mistrz świata w kickboxingu oraz zwycięzca GROMDY. Nie ma jednak takiego doświadczenia w mieszanych sztukach walki jak Janikowski. Stoczył dopiero jedną walkę z debiutującym Denisem Załęckim.

Tak federacja zapowiedziała debiut Janikowskiego:

– Siemano, tu Damiano. Rywalem Don Diego na HIGH League 5 będzie brązowy medalista olimpijski, Damian Janikowski. 7-5 w walkach przeciwko polskiej i europejskiej czołówce MMA. Do tego wielkie sukcesy w zapasach, a przede wszystkim brązowy medal na igrzyskach w Londynie. Przed Mateuszem Kubiszynem duże wyzwanie. To będzie MOCNA walka. MMA, 3×3 minuty. Janikowski czy Don Diego? Zapaśnik czy kickbokser? Typujcie.

Źródło: Instagram

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO