Clout MMA to High League pod nową nazwą? Federacja odpowiada na zarzuty: „Nie istnieją żadne przeciwwskazania, by…”

Fot. High League/Clout MMA
Opublikowane 12 czerwca 2023, 10:50
przez Przemek Krautz
1
1
Brak komentarzy

Federacja Clout MMA to High League działający pod nową nazwą? Organizacja reaguje na zarzuty Internauty i odpowiada.

Pod koniec maja do sieci trafiła informacja o działaniach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które zamroziło wszystkie rachunki bankowe należące do High League. Działania te zostały podjęte ze względu na powiązania włodarzy z Ramzanem Kadyrowem i Rosją.

Organizacja, która została bez pieniędzy, zawiesiła swoją działalność, a w jej miejsce niedługo później powstało Clout MMA, którego udziałowcem jest freak fighterka Lexy Chaplin. Między innymi Internauci, ale także Sylwester Wardęga czy „Boxdel” przyjrzeli się bliżej nowej federacji.

Clout MMA drugim High League?

Okazało się, że 60 procent udziałów należy do żony Sławomira Bielskiego, który był jednym z właścicieli High League. Co więcej, „Szalony Reporter” potwierdził, że tak naprawdę władzę nad Clout MMA ma sprawować właśnie Bielski.

Za pośrednictwem social mediów jeden z Internautów zarzucił również organizacji, że jest jedynie nową odsłoną High League, wskazując na różne podejrzane powiązania:

– Dziwne, że 60% udziałów ma żona pana Bielskiego, tak tego od High Leauge. Maja tez bardzo ciekawe znajomości jak Agiti Karamanovi występujący w KRS jako August Karamanovi a w social mediach Ago Karamanovi. W 2018 roku został zatrzymany w sprawie oszustw na maklera, gdzie łącznie zatrzymano 14 osób z Rosji, Gruzji, Izraela oraz Polski. Wśród zatrzymanych osób był także Ibragim Elbazdukaev, wspólnik Ago w firmie Kaukaz Finance.

– Agiti/August w marcu tego roku otworzył H Estate (Drugi biznes High Leauge nazywał się H Agency), która niecały miesiąc później, bo w kwietniu zmieniła nazwę na The Crown biuro nieruchomości. Dzień przed ogłoszeniem waszej federacji powstała też firma The Crown, która w zakresie działalności ma wpisana działalność filmowa, telewizyjna, dźwiękowa, muzyczna.

– Ostatnim zarejestrowanym biznesem jest agencja managerska VENTSTAR, której klientami są głównie zawodnicy High Leauge (4 z 7) a dokładnie Kubiszyn, Czuxx, Hassan, Karwat, Sadek, Strużyna i Łępicka. Bardzo dziwne powiązania i wali to drugim High Leauge na kilometr.

Federacja odpowiada na zarzuty

Federacja skomentowała wpis Internauty i odpowiedziała na to takimi słowami:

– Nie istnieją żadne przeciwwskazania, by Sławomir Bielski lub jego żona Julita prowadzili własne biznesy. Od lat wspierają świat polskiego MMA, w którym znajdują się przeróżne osoby. W przeszłości wspierali swoją firmą m.in. ikony polskiego MMA Mameda Khalidova, Piotra Strusa czy Marcina Różalskiego.

– Sponsorowali także wiele organizacji boksu czy MMA Trudno odmówić im wielkiej miłości do sportu i nic dziwnego, że dalej chcą aktywnie działać w tym świecie. Przy organizacji CLOUT MMA współpracujemy z wieloma osobami i firmami i zaprzeczamy jakimkolwiek powiązaniom z tzw. „kadyrowcami”.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO