Sobota, 15 Czerwca, 2024

Mateusz Borek typuje walkę “Don Diego” vs Janikowski: “Pamiętam, jak ciężko padł po technice kickbokserskiej. Musi być czujny”

Fot. YouTube
Opublikowane 16 listopada 2022, 16:52
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Już 10 grudnia kolejny profesjonalny zawodnik zadebiutuje w federacji freakowej. Tym razem Janikowski, który wszystkie pojedynki stoczył w KSW, zawalczy na gali High League 5.

Dla Janikowskiego będzie to 13 pojedynek w formule MMA. Na ten moment jego bilans to 7 zwycięstw i 5 porażek. Pod względem doświadczenia będzie miał ogromną przewagę, gdyż jego rywal Mateusz Kubiszyn w mieszanych sztukach walki wygrał dopiero pierwsze starcie z również debiutującym Denisem Załęckim.

Dodatkowo zawodnik KSW powinien dominować w parterze i wykorzystać umiejętności zapaśnicze, aby szybko rozprawić się z “Don Diego”, który sam parter ćwiczy dopiero od niedawna. Kubiszyn jest za to wytrzymałym i doświadczonym kickboxerem, będzie miał więc sporą przewagę w stójce.

Mateusz Borek typuje walkę “Don Diego” vs Janikowski

Jeśli Janikowski będzie chciał sprawdzić się w stójce z “Don Diego”, rywal może sprawić dużą niespodziankę. Warto zaznaczył, że Damian w 5 porażkach trzykrotnie przegrał po mocnych ciosach. Najpierw Materla ustrzelił go w stójce i dobił w parterze, następnie Ilić brutalnie znokautował wysokim kopnięciem oraz Kołecki rozbił, zasypując go serią uderzeń.

Przy okazji ostatniej gali KSW 76 o swój typ na walkę zapytany został Mateusz Borek, który rozmawiał z portalem TVreklama. Zaznaczył, że “Don Diego” to niebezpieczny i doświadczony stójkowicz, jednak w pozostałych płaszczyznach jest przepaść pod względem umiejętności.

– Kubiszyna to jest świetna kariera w kickboxingu, bardzo dobre, ambitne, trudne walki w boksie, przypomnę że boksował dosyć równą walkę z Adamem Balskim. Do tego pojedynku na GROMDZIE ciężkie, trudne, krwawe. Natomiast na pewno jego najsłabsze płaszczyzny są te, w których gigantem jest Damian Janikowski.

Jego atutem będzie stójka, cios, timing, kopnięcia. Po prostu to będzie starcie dwóch sportowców na gali freakowej, gdzie jeden ma przewagę w tych technikach stójkowych, a drugi w pozostałych.

– Wydaje mi się, że z racji zapasów, Jiu Jitsu, doświadczenia w MMA i liczby walk to faworytem nieznacznym jest Damian Janikowski. Natomiast musi być czujny, bo pamiętam jego walkę, gdzie ciężko padł po technice kickbokserskiej i na pewno takim kopnięciu czy ciosie Kubiszyna Damian paść może. Także normalne sportowe ciekawe zestawienie MMA, tyle że nie w domu KSW, tylko na wypożyczeniu.

Kursy bukmacherskie na galę HIGH League 5

Galę HIGH League 5 obstawić można tylko i wyłącznie u bukmachera eFortuna.pl! Na start dla nowych użytkowników przygotowano specjalny BONUS ZAKŁAD BEZ RYZYKA aż do 600 zł!

Zasady są proste. Jeżeli pierwszy kupon będzie zwycięski gracz otrzymuje pełną wygraną, jeżeli zaś przegra – Fortuna zwraca wkład, maksymalnie do 600 zł na konto. Na kupon można dodać jakiekolwiek rozgrywki sportowe i obstawić za dowolna kwotę, a jeśli tym razem typerskie przeczucie okaże się nietrafione, zwrot postawionej kwoty wraca i można wykorzystać ją na dalszą grę.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO