sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaSkandal jeszcze przed pierwszym gwizdkiem! Tak Katar traktuje swoich pracowników!

Skandal jeszcze przed pierwszym gwizdkiem! Tak Katar traktuje swoich pracowników!

Okazuje się, że jeszcze przed pierwszym gwizdkiem rozpoczętych wczoraj mistrzostw świata skandalicznie potraktowani zostali ludzie pracujący na stadionie Al-Bayt.

-> Mecze Mundial Katar 2022 obstawisz TUTAJ!

Ten turniej wzbudzał ogromne emocje jeszcze zanim się rozpoczął, jednak w porównaniu do poprzednich mistrzostw świata, były one niemal zawsze negatywne.

Zarówno fani, jak i sami piłkarze i inne osoby ze świata sportu głośno krytykowali wybór na gospodarza turnieju Katar. Jeden z brytyjskich dzienników informował o dowodach na wręczanie łapówek w zamian za oddane głosy. Sporo mówiło się też o robotnikach, którzy ginęli w trakcie budowania stadionów. Mowa była o liczbie ponad 6,5 tysiąca ludzkich istnień.

Skandaliczne traktowanie pracowników!

Okazuje się, że z początkiem mistrzostw świata niewiele zmieniło się w kwestii podejścia do osób pracujących na stadionie Al-Bayut, gdzie odbył się mecz otwarcia Mundialu Katar 2022.

Jak podał dziennik Daily Mail, ponad 200 osób pochodzących z Indii, którzy pracują w sekcji cateringu zostali zebrani o godzinie 9:00 i pozostawieni pod stadionem o 10:00.

Na teren Al-Bayt Stadium nie zostali wpuszczeni do 16:00. Nie zapewniono im też żadnego jedzenia, ani picia. Pracownicy zatrudnieni na miesięcznej umowie przez Qatar Star Services nie mieli też kontaktu do swojego przełożonego. Jedyną informacją, jaką otrzymali była… „Zaczekajcie na jego przyjazd„.

Jeden z obecnych pracowników powiedział Daily Mail:

Wszyscy pracujemy na kasie, ale nie wpuszczą nas na teren stadionu, bo nie są na nas gotowi. Sterczymy tu od 10, ale nie wejdziemy do 16. Czekamy na naszego supervisora, bez żadnego jedzenia, ani picia, bez niczego.

Dziennikarze porozmawiali też z 20 pracownicami pochodzącymi z Filipin. Panie sprzedające towar na stadionie znalazły się w odrobinę lepszej sytuacji. Nie zapewniono im co prawda jedzenia, ani napojów, ale czekać musiały „zaledwie” trzy godziny.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Jakub Hryniewicz
Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

High League 5 – wyniki ważenia NA ŻYWO!

0
Wielka gala High League 5 już jutro, tj. 10 grudnia o godzinie 20:00. Dziś otrzymamy przedsmak w postaci media treningu i oficjalnej ceremonii ważenia. Po raz ostatni zobaczymy spotkania face to face przed walkami, a w tym oczywiście Mateusz "Don Diego" Kubiszyn vs. Damian Janikowski, Alberto vs. Paweł Tyburski, czy Dawid Załęcki vs. Vaso Bakocević. High League 5 - wyniki ważenia NA ŻYWO.