Środa, 24 Lipca, 2024

(VIDEO) Japońscy kibice bohaterami sieci! Niezwykłe zachowanie fanów po meczu otwarcia!

Źródło: screenshot Instagram
fot. Instagram
Opublikowane 21 listopada 2022, 21:05
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Mecze piłki nożnej, szczególnie te bardziej emocjonujące, zawsze wiążą się z pozostawionymi na trybunach resztkami jedzenia, kubkami, czy innego rodzaju śmieciami. Nie inaczej było podczas niedzielnego meczu otwarcia Mistrzostw Świata. Postawa japońskich fanów zaskoczyła internautów.

W niedzielę odbył się pierwszy mecz tegorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze. Na stadionie Al-Bayt w Doha zmierzyli się gospodarze oraz drużyna z Ekwadoru. Spotkanie zakończyło się przewagą dwóch bramek i zwycięstwem Ekwadoru.

Japońscy kibice wysprzątali stadion

Na trybunach znaleźli się jednak również kibice z innych stron świata, w tym z Japonii. To właśnie japońscy kibice zaskoczyli wszystkich swoją postawą i zostali po meczu, aby pomóc w sprzątaniu zaśmieconych trybun.

Filmik, na którym widzimy ich w akcji, został pierwotnie opublikowany na Instagramie i szybko stał się viralem, zdobywając miliony odsłon i setki tysięcy polubień. Wideo zostało pierwotnie udostępnione przez bahrańskiego twórcę Omara Al-Farooqa.

Nagranie możecie zobaczyć poniżej:

Na filmie widać, jak uzbrojeni w worki na śmieci japońscy kibice skrupulatnie pozbywają się zalegających na trybunach „pamiątek” po meczu. Zrobili oni wszystko, aby zostawić stadion w takim stanie, jak go zastali.

Internauci byli pod wielkim wrażeniem i pochwalili postawę japońskich kibiców. Warto wspomnieć, że na podobny gest japońscy kibice zdobyli się po meczu Japonii z Kolumbią w 2018 roku.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments