Wtorek, 23 Lipca, 2024

Norman Parke nie dostał pieniędzy za pierwszą walkę w Prime? Uderza w federację! “To było kłamstwo i obniżyli mi pensję o 70%!”

Fot. YouTube
Opublikowane 26 listopada 2022, 13:11
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Już dzisiaj odbędzie się Prime Show MMA 4, podczas której zawalczyć miał Norman Parke. Irlandczyk jednak wycofał się kilka dni przed galą.

Rywalem “Stormina” miał być Adam Okniński, jednak były zawodnik KSW kilka dni temu zaczął stawiać warunki, o których nie miał pojęcia przeciwnik, szef federacji, ani nawet menedżer. Parke twierdził, że umawiał się na to, że Okniński będzie ważył maksymalnie 100 kilogramów, ale nie w dniu ważenia, a w dniu walki.

Finalnie zawodnik i federacja oraz jego rywal nie doszli do porozumienia, a Irlandczyka zastąpił były mistrz KSW Artur Sowiński, który ogłosił wczoraj, że odchodzi z największej polskiej organizacji MMA, aby toczyć pojedynki freak fightowe.

Norman Parke w konflikcie z kolejną federacją

Federacja wydała oficjalne oświadczenie, w którym przekazała, że z czasem Parke zaczął stawiać kolejne warunki, mimo podpisanego kontraktu na walkę. Za niewywiązanie się z umowy zostanie pociągnięty do odpowiedzialności finansowej:

Niestety próby porozumienia się z zawodnikiem nie doszły do skutku, albowiem Norman, wraz z upływem czasu, mnożył swoje żądania, czyniąc osiągnięcie konsensusu niemożliwym. Norman Parke odmówił wywiązania się z zawartej umowy, za co zostanie pociągnięty do odpowiedzialności finansowej zgodnie z zapisami kontraktowymi.

Głos zabrał również sam Norman, który zamieścił na swoich social mediach odpowiedź. Zapewne została ona przetłumaczona z języka angielskiego, jednak wynika z niej, że przede wszystkim federacja miała obniżyć obiecaną gażę za pierwszą walkę i wypłacić jedynie niewielką część kwoty za starcie z Grzegorzem Szulakowskim.

– Po mojej pierwszej walce w Prime wypłata wynosiła 95 000 $, walczyłem z przeciwnikiem i miesiąc po walce nadal nie otrzymałem zapłaty. Powiedzieli, że obniżyli mi pensję o 35 procent, ale to było kłamstwo i faktycznie obniżyli moją pensję o 70%…

Parke wraz z nowym menedżerem miał dogadać się z federacją, jednak ta kolejny raz rzekomo nie wypłaciła mu pieniędzy. Irlandczyk uważa również, że i tym razem mógłby nie dostać wypłaty za walkę.

Cały wpis znajdziesz poniżej:

Źródło: Instagram

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments