Karty sędziowskie po walce Błachowicza! Tak punktowali pojedynek o pas UFC

Fot. YouTube
Opublikowane 11 grudnia 2022, 09:17
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Za nami gala UFC 282. Niestety Błachowiczowi nie udało się powrócić na tron wagi półciężkiej, jednak także nie odniósł porażki, gdyż starcie zakończyło się zaskakującym remisem.

W walce wieczoru gali w Las Vegas „Cieszyński Książę” zmierzył się z Rosjaninem Magomedem Ankalaevem. Początkowo miał to być jedynie eliminator, jednak przez kontuzję Jiri Prochazka zwakował tytuł, który znalazł się w stawce tego zestawienia.

Karty punktowe po UFC 282

Pojedynek odbył się na pełnym dystansie i o wyniku musieli decydować sędziowie. Pierwsze trzy rundy toczył się w stójce i wydawało się, że Błachowicz idzie po zwycięstwo, gdyż mocno okopał obie nogi Rosjanina, który zaczynał mieć spore problemy.

Ankalaev przetrwał jednak kryzys i w dwóch ostatnich odsłonach sprowadził Polaka do parteru, gdzie zaznaczył swoją dużą przewagę w tej płaszczyźnie. Werdykt był jednak wielkim zaskoczeniem, nie tylko dla kibiców, ale również samych zawodników.

W górę powędrowały bowiem ręce obu fighterów, gdyż walka zakończyła się remisem. Jest to dopiero 5 taki przypadek w historii mistrzowskich walk UFC. Co ciekawe, Błachowicz przyznał, że z całą pewnością nie wygrał tej walki, natomiast Rosjanin był mocno zawiedziony, że nie zdobył pasa.

Poniżej znajdziecie karty sędziowskie. Mike Bell punktował 48:47 dla Błachowicza, Derek Cleary 46:48 na konto Rosjanina, natomiast Sal D’Amato wypunktował remis 47:47.

Źródło: Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO