Legenda boksu vs legenda MMA? Roy Jones Jr chce walczyć z Fedorem Emelianenko!

Fot. YouTube
Opublikowane 9 stycznia 2023, 10:12
przez Przemek Krautz
1
0
Brak komentarzy

Pokazowe walki bokserskie w ostatnim czasie zyskują za granicą coraz większą popularność. Były pięściarz, który ma już za sobą takie starcie, w kolejnym pojedynki chciałby zmierzyć się z legendą MMA.

Roy Jones Jr to jeden z najlepszych pięściarzy w historii. W zawodowej karierze wygrał 66 z 75 walk. Walczył aż w szczęściu kategoriach wagowych, a w czterech z nich zdobywał mistrzowskie pasy. Największym jednak sukcesem są tytuły kategorii ciężkiej.

Legenda boksu vs legenda MMA?

Pięściarz zawodową karierę zakończył w 2018 roku i po 2 latach zdecydował się powrócić na ring, aby stoczyć walkę pokazową. Na gali Los Angeles zmierzył się z Mikem Tysonem, jednak pojedynek nie porwał kibiców, którzy spodziewali się większych emocji.

Teraz Roy Jones Jr chciałby stoczyć kolejną walkę, a na jego celowniku jest legendarny zawodnik MMA Fedor Emelianenko. Rosjanin wygrał 40 z 47 pojedynków, w tym 16 przez nokaut i 15 przez poddanie, przez lata odnosił także duże sukcesy w Samo i Judo.

Amerykanin chciałby stoczyć pokazową walkę w boksie i w ostatnim wywiadzie dla Tass.ru przyznał, że wierzy, iż dojdzie do takiego zestawienia:

– Tak, taka walka może być możliwa jako starcie pokazowe. Już negocjowaliśmy na ten temat, ale nie udało się wszystkiego potwierdzić. Myślę, że taka walka jest możliwa do zorganizowania.

Źródło: tass.ru

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments