gorący temat
Piłka Nożna

Boniek szczerze o reprezentacji: „Ta sprawa rozbiła drużynę. Przykro to stwierdzić, ale taka jest prawda”

Fot. YouTube
Opublikowane 10 stycznia 2023, 14:10
przez Przemek Krautz
1
3
Brak komentarzy

Zbigniew Boniek zabrał głos w sprawie polskiej reprezentacji i odniósł się do tematu wyboru nowego selekcjonera, który zajmie miejsce Czesława Michniewicza.

Polska kadra już w marcu rozegra kolejne spotkanie w ramach eliminacji do EURO 2024. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kto poprowadzi reprezentację w najbliższym spotkaniu. Zbigniew Boniek w ostatnim wywiadzie dla Przeglądu Sportowego zaznaczył, że ważne jest, aby odpowiednio wcześniej wybrać nowego selekcjonera:

– Nie wiem, co myśli Czarek Kulesza, bo na ten temat z nim nie rozmawiałem. Trudno mi oceniać sytuację z boku. Ale ważne, aby kadra jak najszybciej miała selekcjonera, by w marcu zagrała dwa dobre mecze, bo są najważniejsze, a w przyszłym roku chciałbym pojechać do Niemiec na mistrzostwa Europy.

Boniek o aferze premiowej

Były prezes PZPN odniósł się również do afery związanej z premią, jaką Mateusz Morawiecki obiecał reprezentacji za wyjście z grupy na mistrzostwach świata. Jak ujawniły media, premier spotkał się z zawodnikami chwilę przed wylotem do Kataru.

Miał wówczas obiecać piłkarzom duże pieniądze, w ramach motywacji do lepszej gry. Mowa o kwocie 30 milionów złotych. Zdaniem Bońka to właśnie wspomniana premia, która doprowadziła do dużej afery była największym problemem, w wyniku czego Michniewicz został zwolniony przez Cezarego Kuleszę:

– Ta sprawa rozbiła drużynę. Został popełniony błąd, a za błędy się płaci, przykro to stwierdzić, ale taka jest prawda. (…) Teraz został popełniony błąd logistyczno-organizacyjny w zarządzaniu, to wszystko, co się potem działo, było konsekwencją tej nerwowości po tym spotkaniu i to doprowadziło do impasu, który trwa do dzisiaj – przyznał.

Jak sobie pomyślę, że gdyby premier Morawiecki miał jakiś problem i nie mógł przyjechać na spotkanie z reprezentacją, to dziś nie mielibyśmy tego kłopotu. Ponarzekalibyśmy, że styl był nie najlepszy i myślelibyśmy o meczach na wiosnę – dodał.

Źródło: przegladsportowy.onet.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
3
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments