Real Madryt bez argumentów. FC Barcelona wygrywa w El Clasico i zdobywa tytuł

Opublikowane 15 stycznia 2023, 22:25
przez admin
1
0

Tegoroczny Superpuchar Hiszpanii został rozstrzygnięty. FC Barcelona pokonała Real Madryt 3:1 i zdobyła tytuł. Na listę strzelców wpisał się również Robert Lewandowski, który zdobył pierwszą bramkę w El Clasico!

Od pierwszej minuty dzisiejszego finału nie można było narzekać na brak emocji. Bez wątpienia zdecydowanie lepiej prezentowała się FC Barcelona i z każdą minutą meczu potwierdzała swoją dominację na boisku.

W końcu w 33. minucie spotkania Robert Lewandowski idealnie dograł do Gaviego, który wpakował piłkę do siatki Realu. Tym samym zaledwie 18-letni pomocnik Barcy został najmłodszym zdobywcą bramki w Superpucharze Hiszpanii w historii. Po zdobyciu gola konsekwentna gra “Dumy Katalonii” się nie zmieniła. Katalończycy nadal spokojnie rozgrywali piłkę i kreowali kolejne okazje.

Bramka Lewandowskiego

W 45. minucie meczu Gavi odwdzięczył się Lewandowskiemu, który asystował przy jego pierwszej bramce. Tym samym dograł świetną piłkę do starszego kolegi z drużyny, a Polak jak na zdobywcę Złotego Buta przystało, bezlitośnie wykorzystał sytuację i strzelił bramkę, podwyższając rezultat spotkania na 2:0. Robert Lewandowski przy okazji został pierwszym piłkarzem z Polski, który zdobył bramkę w kultowym “El Clasico”.

Pierwszy tytuł Xaviego

Druga połowa Gran Derbi niespecjalnie różniła się od pierwszych 45. minut widowiska. FC Barcelona nadal kontrolowała sytuację na boisku i stwarzała kolejne okazje do podwyższenia prowadzenia. Ta sztuka udała im się w 69. minucie. Lewandowski ponownie dograł do Gaviego, który tym razem oddał piłkę Pedriemu. Pochodzący z Hiszpanii 20-latek dobił Królewskich, zdobywając trzecią bramkę dla Cules.

Na otarcie łez w ostatnich sekundach meczu Karim Benzema strzelił honorową bramkę dla Realu i tym samym mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla FC Barcelony. Dla Xaviego to wielka chwila, ponieważ może świętować swój pierwszy tytuł zdobyty z Dumą Katalonii w roli trenera. Powody do zadowolenia ma również Robert Lewandowski, ponieważ dla niego również jest to pierwszy tytuł w barwach Barcy.