Michał „Matrix” Królik przed walką o pas Babilon: „Mamy pewne kwestie do wyjaśnienia”

Fot. Instagram
Opublikowane 20 lutego 2023, 09:39
przez FW
2
0
Brak komentarzy

Każdy z nas ma argumenty, by znokautować drugiego. Tym razem werdykt sędziów nie będzie raczej potrzebny – mówi Michał “Matrix” Królik przed walką z Janem “Iron” Lodzikiem o mistrzowski pas federacji Babilon na zasadach K-1. Pojedynek odbędzie się 24 lutego w Nowym Dworze
Mazowieckim na gali Babilon Boxing Show & K1.

Kibice sportów walki uwielbiają rewanże, a nawet trylogie. Michał Królik w boksie na gołe pięści dwukrotnie wygrywał z innym utytułowanym kickbokserem Bartoszem Batrą. Ciężko znokautował rywala na zasadach MMA w ubiegłym roku, a w 2020 pokonał go na punkty w boksie bez rękawic.

Z Jankiem Lodzikiem po raz drugi spotkamy się w K-1. Przy okazji rewanżu wiele osób pyta mnie o pierwszy pojedynek sprzed 7 lat. No cóż, przespałem tamtą walkę. Ciosy i akcje przeciwnika nie robiły na mnie większego wrażenia, ale jak widać jego styl zrobił trochę większe wrażenie na sędziach. Janek wykonał kilka akcji więcej i to wystarczyło, by zwyciężyć 2 do remisu. Szkoda mi tamtej porażki, bo mogłem zrobić dużo więcej – wspomina Michał Królik.

Pochodzący z Katowic “Matrix” to były Mistrz Świata Juniorów w K-1. W seniorskim kickboxingu zdobył kilka medali w wielkich turniejach, m.in. na Mistrzostwach Świata i Europy. Jest 22-krotnym Mistrzem Polski w K-1 i low kicku. Sukcesy odnosił także na zagranicznych ringach.

Mamy z Jankiem Lodzikiem pewne kwestie do wyjaśnienia. Już 24 lutego nadarza się właściwa okazja. Przez lata nie było nam po drodze, obydwaj wybraliśmy inne kierunki sportowe, poza tym ja najczęściej walczyłem w limicie do 60 kg, a mój przeciwnik do 63,5 kg. Teraz spotkamy się w wadze do 65 kg – tłumaczy podopieczny trenera Witolda Kostki.

Michał Królik mówi, że gdyby miał “zamrożoną” większą gotówkę, całość postawiłby na swoje zwycięstwo na gali organizowanej przez Tomasza Babilońskiego.

Nie lekceważę Lodzika, ale wiem jak ciężko trenowałem. To będzie mocna, twarda walka, ale liczy się tylko wygrana. Mocno nakręca mnie pas, który jest do zdobycia. Federacja Babilon jest jedną z najmocniejszych w Polsce obok KSW i FEN. Tomasz Babiloński organizuje bardzo fajne eventy na kanałach Polsatu, więc i poziom sportowy jest wysoki, i wartość medialna też duża. Jestem przekonany, że zwycięzca zyska także sporo wizerunkowo w polskim sporcie – uważa “Matrix” Królik.

32-letni Michał ma większe doświadczenie w zawodowym kickboxingu – bilans 44-8. Dla młodszego Jana Lodzika walka przed swoją, nowodworską i legionowską publicznością, będzie dwudziesta w zawodowej karierze kickbokserskiej (16-3).

Spokojnie, moi kibice też przyjadą ze Śląską na Mazowsze. Organizujemy autokar, który będzie wypełniony fanami “Matrixa”. Jestem niesamowicie pozytywnie nastawiony na ten pojedynek, a potem, kto wie, może obrona. Zresztą Mateusz Rajewski już mówił, że chętnie spotkałby się ze mną w pojedynku o pas mistrzowski Babilon – stwierdził Michał Królik.

W ostatnich latach “Matrix” walczył z wieloma bardzo dobrymi krajowymi i zagranicznymi rywalami. Jak na ich tle ocenia Jana Lodzika? – Tak jak wspomniałem, obaj startowaliśmy w różnych kategoriach, ale oczywiście mam porównanie Lodzika do innych przeciwników. W mojej opinii toczyłem
walki z mocniejszymi fighterami niż Janek.

Nie mogę doczekać się historycznej walki o trofeum K-1 na gali Babilon Boxing Show & K1. Przez 7 lat zrobiliśmy spore postępy, a już za tydzień okaże się, kto zrobił większe. Janek w pewnym momencie mocno postawił na boks, a ja zdecydowanie na kickboxing i walki na gołe pięści. Niedawno miałem ciekawą propozycję na kwiecień w muay thai, ale do Rosji nie pojadę. Gdyby to było w innym kraju, to nie byłoby problemu – podsumował Michał Królik.

Przed walką wieczoru wystąpi najwyżej notowany polski pięściarz kategorii super średniej – Łukasz Stanioch (9-1), który zmierzy się z twardym ringowym weteranem Robertem Talarkiem (27-16-3).

Karta walk gali Babilon Boxing Show w Nowym Dworze:

K1 – 5 rund po 3 minuty o mistrzowski pas Babilon w limicie do 65 kg:

  • Jan „Iron” Lodzik (16-3) vs Michał „Matrix” Królik (44-8)

BOKS – 8 rund po 3 minuty w wadze super średniej (do 76,2 kg):

  • Łukasz Stanioch (9-1) vs Robert Talarek (27-16-3)

K1 – 3 rundy po 3 minuty w limicie do 63,5 kg:

  • Piotr Stępień (5-0) vs Łukasz Łęczycki (19-13-4)

BOKS – 4 rundy po 3 minuty w wadze super średniej (do 76,2 kg):

  • Rafał Dudek (debiut) vs Artjom Razhyk (1-0)

BOKS – 6 rund po 3 minuty w umownym limicie do 65 kg:

  • Damian Tymosz (6-2-1) vs Robin Zamora (18-18)

+ 4 walki w boksie olimpijskim

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
2
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments