Środa, 17 Lipca, 2024

Nastula ostro o polskim związku Judo! Padły mocne słowa! “To jest chore, to jest patologia!” [WIDEO]

fot. YouTube/Instagram
Opublikowane 13 października 2023, 16:57
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Legendarny judoka Paweł Nastula pojawił się w naszym studio Fansportu TV, gdzie udzielił wielu szczerych wypowiedzi. Były fighter MMA jasno wyraził swoje stanowisko wobec tego, co obecnie dzieje się w jego rodzimej dyscyplinie.

Paweł Nastula to żywa legenda sportów walki. Polak wielokrotnie sięgał po złote medale mistrzostw świata i Europy w judo, a największy sukces odniósł w 1996 roku. Wówczas na igrzyskach olimpijskich w Atlancie zajął pierwsze miejsce. Później stoczył też 11 walk w MMA, mierząc się w legendarnej organizacji PRIDE oraz KSW.

53-letni obecnie Nastula wciąż pojawia się na macie, ale w roli trenera. Choć posiada ogromne doświadczenie, także z wielu turniejów na najwyższych poziomie, nie jest ono wykorzystywane przez Polski Związek Judo. Legendarny zawodnik w rozmowie z Fansportu TV nie bał się udzielić szczerej wypowiedzi na temat, jak to nazwał, “patologii”, która panuje w tym światku.

Wchodzisz na grząski teren… Jest źle, jest źle. Ja nigdy nie ukrywałem i zawsze mówiłem, jak coś leżało mi na sercu. Mi zawsze chciało, żeby było lepiej w sporcie wyczynowym. Tak było za moich czasów i tak jest teraz – jest taka “prywata”. To jest patologia, tak nie powinno być – zaczął Nastula, podając też kilka przykładów z obecnych czasów. Całą jego wypowiedź odsłuchacie klikając w powyższe wideo.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO