Olgierd M. zatrzymany po blisko 4 latach od śmierci zapaśnika Dominika Sikory! Grozi mu dożywocie!

Fot. KS Sobieski/Policja
Opublikowane 14 listopada 2023, 09:59
przez Przemek Krautz
16
6
Brak komentarzy

Poznańska policja potwierdziła zatrzymanie mężczyzny, który odpowiada za śmierć Dominika Sikory. Podejrzany był poszukiwany od blisko czterech lat.

Sprawę poszukiwawczą prowadzili poznańscy „Łowcy Głów” z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji KWP w Poznaniu. Kilka dni temu otrzymali oni wiadomość od policji hiszpańskiej, że ścigany przez nich Olgierd M. został zatrzymany w miejscowości Elche koło Alicante.

Sprawdź kurs w Superbet

3 754 zł bonusu na start w Superbet! Wysokie kursy, dwa freebety na początek i atrakcyjny pakiet powitalny.
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Podejrzany wpadł w ręce hiszpańskiej policji

Olgierd M. to mężczyzna, który był ścigany w związku ze śmiercią zapaśnika Dominika Sikory. 29-latek reprezentował klub KS Sobieski i miał na swoim koncie m.in. dwa tytuły mistrza Polski w kategorii młodzieżowców oraz kadetów, a także zdobył tytuł drużynowego mistrza Polski seniorów.

W styczniu 2020 roku Sikora bawił się w jednym z klubów na poznańskim Starym Rynku. Przed lokalem został uderzony w twarz przez Olgierda M. i upadł na bruk. Trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy i silnym obrzękiem mózgu. Niestety lekarzom nie udało się go uratować.

Już kilka godzin po wydarzeniu policjanci zidentyfikowali sprawcę, jednak ten uciekł za granicę. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że Olgierd M. miał zbiec do Szwajcarii. Mógł też ukrywać się w innych krajach poza Unią Europejską.

Finalnie został zatrzymany w Hiszpanii, skąd zostanie przetransportowany do Polski. Trafi do aresztu śledczego w Poznaniu, gdzie zostanie oddany do dyspozycji prokuratorów z Prokuratury Rejonowej Poznań Stare Miasto prowadzących śledztwo tej sprawie.

Olgierdowi M. zgodnie z postanowieniem prokuratury grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności. W przeszłości był on wielokrotnie karany m.in. za udział w grupie przestępczej czy atak na policjanta, któremu próbował wyrwać broń.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
16
6
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments