Piątek, 26 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Skandal w Lidze Europy! Kibic przerwał mecz i rzucił się z pięściami na bramkarza! Piłkarz obezwładnił agresora

Opublikowane 25 lutego 2023, 10:26
przez Przemek Krautz
1
0

Do sieci trafiły nagrania ze skandalicznej sytuacji, do której doszło podczas czwartkowego meczu na Philips Stadion w ramach Ligi Europy.

W 1/16 finału Sevilla FC zmierzył się z PSV Eindhoven. W pierwszym spotkaniu, do którego doszło w Hiszpanii, gospodarze zwyciężyli 3:0. Następnie ze sporą przewagą przyjechali do Holandii na starcie rewanżowe.

Podczas czwartkowego spotkania klub z LaLiga prezentował się znacznie słabiej i w drugiej połowie PSV strzeliło dwie bramki. Pierwszą w 77 minucie, a kolejną dopiero w 95, chwilę przed zakończeniem meczu.

Kibic zaatakował bramkarza

Całe spotkanie odbiło się głośnym echem ze względu na skandal. Chwilę przed zdobyciem drugiego gola doszło do szokującej sytuacji. Bramkarz Sevilli Marko Dmitrović, ukarany kilka minut wcześniej żółtą kartką, ponownie grał na czas.

Nie spodobało się to kibicowi PSV, który wściekły wbiegł na boisko i ruszył w kierunku bramkarza. Wyprowadził cios, jednak Dmitrović uniknął pięści i odepchnął napastnika, po czym przytrzymał go na ziemi oraz poczekał, aż odbierze go ochrona.

Po meczu bramkarza zabrał głos i tak skomentował całą sprawę – [Transkrypcja transfery.info] Byłem zdziwiony. Jeśli ktoś mnie zaatakuje, to będę się bronił. Chyba otarł się o mnie. Nie mógł mnie uderzyć, a mi udało się go złapać i rzucić nim o murawę. Długo trzymałem go na ziemi aż do przybycia ochrony. Mam nadzieję, że za takie zachowanie spotka go surowa kara.

Źródło: Twitter