FAME 18. Tańcula pokonany! Wiewiór mistrzem dwóch kategorii wagowych!

Opublikowane 20 maja 2023, 23:06
przez Jakub Hryniewicz
1
2
Brak komentarzy

Kibice zebrani w Atlas Arenie na Fame MMA 18 obejrzeli mistrzowską walkę o pas wagi średniej. Posiadacz tytułu kategorii półśredniej Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka zmierzył się z Arkadiuszem Tańculą.

Freak fighterzy mieli zmierzyć się już na ostatniej gali Fame MMA. Na ostatniej prostej jednak Arek wycofał się z powodu urazu, a Maksymilian Wiewiórka spotkał się na zastępstwo z Alanem Kwiecińskim.

Arkadiusz Tańcula przez wielu uznawany jest za jednego z najlepszych zawodników FAME. Aktor znany z serialu Lombard. Życie pod zastaw po 8. walkach ma rekord 7-1, a jedyną porażkę odniósł w pojedynku z Pawłem Tyburskim. „Aroy” zasłynął w ubiegłym roku na jednej gali pokonując Mateusza i Jacka Murańskich. Tym samym zagwarantował sobie title shota o wakujący tytuł.

Maksymilian Wiewiórka może z kolei stać się pierwszym podwójnym mistrzem organizacji. Popularny „Wiewiór” słynie ze znakomitych zapasów, a często powtarzaną anegdotą jest to, że na sparingu poddał samego Damiana Janikowskiego. Champion kategorii półśredniej po pas sięgnął na Fame MMA 12 i po dziś dzień zaliczył jedną skuteczną obronę, z łatwością dominując nad Krystianem Wilczakiem

-> OGLĄDAJ Fame MMA 18 NA ŻYWO! <-

Fame MMA 18: Wiewiór vs Tańcula – Relacja

RUNDA 1

“Wiewiór” zaatakował serią ciosów, szukał skrócenia dystansu, ale Arek dobrze wybronił się zasypując go uderzeniami. Potężne cepy Maksa, uniknął ich z łatwością Tańcula. “Wiewiór” szarżuje, zapiął klamrę na siatce i sprowadził walkę do parteru. Punktuje Wiewiórka bijąc po żebrach i głowie, dzięki czemu przeważa w tym pojedynku. Ruszył po dźwignię na nogę “Wiewiór” i był blisko skończenia!

RUNDA 2

Wywiera presję “Wiewiór”, dobrze trafia prawym, ale też takim samym ciosem oberwał. Ucieka z próby obaleń w klinczu Tańcula, zrywa w końcu uścisk. Maks atakuje prawym cepem, ale trafia go w punkt Arek low kickiem! Wiewiórka ciężko dyszy, sporo tlenu stracił też Tańcula. Cios za kop, ruszy jeszcze na 40 sekund przed końcem po sprowadzenie Maks, które daje mu przewagę na kartach punktowych.

RUNDA 3

Tańcula próbuje wywrzeć presję, ale sam obrywa mocnym prawym sierpem. “Wiewiór” bardzo spokojny w tej odsłonie, inkasuje dwa low kicki na nogę wykroczną i zagonił Arka pod siatkę. Ucieka Tańcula, posłał mocne kolana na korpus, ciężko dyszą obaj zawodnicy. Atakuje Arek, ale daje się złapać w klamrę.

Oficjalny wynik: Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka wygrywa niejednogłośną decyzją sędziów!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
2
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO