Zawodnik FAME ukradł stułę z kościoła Rydzyka! Sprawa trafi do prokuratury!

Fot. YouTube/FAME
Opublikowane 1 sierpnia 2023, 17:37
przez Jakub Hryniewicz
0
3
Jeden komentarz

Zawodnik Fame MMA Szymon Besser w ostatnim czasie zmienił content prezentowany na swoich streamach. Jeden z ostatnich jego materiałów wywołał niemałe poruszenie, a sprawa trafiła do prokuratury.

„Szymool”, pod którym to pseudonimem bardziej znany jest twórca, zadebiutował we freak fightach w ubiegłym roku. Na gali FAME 16 zmierzył się z połową teamu Bungee, Dawidem Rzeźnikiem. Starcie to odbywało się na zasadach MMA, a po pełnym dystansie „Dzinold” wygrał jednogłośną decyzją. Od tamtej pory nie słychać nic o kolejnym występie Bessera, który swego czasu miał spory konflikt z Adrianem Polańskim.

Szymon spędził też trochę czasu na odwyku, a ostatnio postanowił zmienić swój content. Teraz streamer zaczął zajmować się różnego rodzaju religiami, co szybko się na nim odbiło. „Szymool” w trakcie live’a udał się do Torunia, do kościoła NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Dla nieświadomych – jest to świątynia Tadeusza Rydzyka.

Podczas zwiedzania wnętrza z kolegą wpadł na pomysł zabrania stuły z konfesjonału, czyli szarfy zakładanej przez kapłana do spowiedzi. Besser ukrył „fant” w plecaku, ale przy wyjściu został zatrzymany przez ochroniarza. Po chwili dyskusji oddał skradziony przedmiot.

Sprawą bardzo szybko zajął się polityk Dariusz Matecki. Prezes Suwerennej Polski na Pomorzu Zachodnim zapowiedział zgłoszenie „Szymoola” do prokuratury pod poważnymi zarzutami: kradzieży oraz za obrazę uczuć religijnych:

Patostreamer Szymon Besser transmitował na żywo usiłowanie kradzieży stuły z konfesjonału w Kościele NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Nagranie zostało zabezpieczone, będzie podstawą zawiadomienia do organów ścigania wystosowanych przez fundację @OMAntypolonizmu i stow. @FideiDefensorPL. Poza próbą kradzieży zgłoszenie będzie obejmować również art 195 i 196 kk – napisał Matecki na Twitterze.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
3
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Uuuuu
Uuuuu
1 miesiąc temu

A już tam ukradł .Rydzyk ma tyle kasy że dałby sobie spokój I odpuścił

WIDEO