Mistrz KSW bez walki o pas UFC! Adesanya poznał nazwisko rywala

Opublikowane 9 sierpnia 2023, 10:29
przez Jakub Hryniewicz
1
0
Brak komentarzy

Znany z występów w Polsce Dricus Du Plessis będzie musiał zaczekać na swoją szansę walki o pas wagi średniej. Dana White zdradził nazwisko rywala Israela Adesanyi!

-> Oglądaj gale UFC na żywo!

Afrykaner przed kilkoma tygodniami zszokował świat. Choć był skazywany na sromotną klęskę zaliczył kapitalny występ przeciwko Robertowi Whittakerowi. Popularny „Stillknocks” dominował już w pierwszej odsłonie, a w drugiej dokończył dzieła zniszczenia nokautując rywala. Tym samym zagwarantował sobie pierwszeństwo do walki o pas kategorii średniej.

Z Du Plessisem bardzo zmierzyć się chce Israel Adesanya. Urodzonemu w Nigerii fighterowi nie spodobały się komentarze Dricusa na temat tego, kto jest prawdziwym Afrykańczykiem. „The Last Stylebender” odzyskał koronę wagi średniej w kwietniu i w pierwszej obronie bardzo chciał zbić „Stillknocka” przed publicznością w Australii.

Ostatecznie Adesanya pojawi się na UFC 293. Mieszkający i trenujący od wielu lat w Nowej Zelandii champion nie spotka się jednak w oktagonie z Du Plessisem. Były mistrz KSW doznał niewielkiego urazu, który wykluczył jego szybki powrót do oktagonu. „Izzy” zmierzy się przeciwko innemu fighterowi, który często go zaczepia.

Pierwszym pretendentem został Sean Strickland. Amerykanin słynie z niekonwencjonalnych wypowiedzi oraz z tego, że zawsze mówi co myśli. W ostatnich miesiącach popierał niejako Du Plessisa przypominając w mediach społecznościowych wybryki Adesanyi. Panowie spięli się też w ubiegłym roku podczas konferencji prasowej.

Gal UFC 293 odbędzie się 9 września w Sydney. W akcji zobaczymy też Kaia Karę-France’a, czy pojedynek w wadze ciężkiej: Tuivasa vs Volkov.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO