Mecz reprezentacji Polski zagrożony? Problemy przed spotkaniem z Wyspami Owczymi!

Fot. YouTube
Opublikowane 10 października 2023, 15:44
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

W najbliższy czwartek Polska ma rozegrać kolejny mecz w ramach eliminacji do EURO 2024. Pojawiły się jednak problemy i obawa o przełożenie spotkania.

Działacze PZPN zdecydowali, że reprezentacja wyleci na Wyspy Owcze zaledwie dzień przed meczem. Polacy mają wylądować na wyspie Vagar w środę przed południem. Problem w tym, że tamtejsza pogoda jest bardzo nieprzewidywalna i może utrudnić lądowanie.

Mecz reprezentacji Polski zagrożony?

Przewiduje się, że podmuchy wiatru wyniosą około 20-25 metrów na sekundę, czyli od 72 do nawet 90 kilometrów na godzinę. Dodatkowo zachodni kierunek wiatru ma znacznie utrudnić lądowanie na wyspie.

Co ciekawe, lokalnie linie Atlantic Airways jako jedyne zdecydowały się wykonać lot. Inni przewoźnicy zrezygnowali ze względu na warunki oraz bardzo krótki pas startowy uznawany za jeden z bardziej niebezpiecznych w Europie.

Jeśli jednak nie uda się wylądować, będziemy musieli oczekiwać reakcji UEFA i zapewne przełożenia spotkania. Nie będzie to wyjątkowy przypadek, gdyż zdarzało się to wcześniej. W ubiegłym sezonie samolot z ekipą Bodo/Glimt na pokładzie musiał zawrócić, gdyż nie było możliwości wylądowania przed meczem z KI Klaksvik.

Natomiast reprezentacja Turcji, która przegrała z Wyspami Owczymi 1:2, tłumaczyła słabą dyspozycję turbulencjami i złym samopoczuciem po podróży. Samolot bowiem kilkukrotnie musiał podchodzić do lądowania.

Czy Michał Probierz wywalczy awans na EURO 2024?

Loading ... Loading ...

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments