Awans z grupy czy baraże? Wiemy, co musi się wydarzyć, żeby Polska zagrała na Euro 2024!

fot: YouTube
Opublikowane 13 października 2023, 09:59
przez Przemek Krautz
2
0
Brak komentarzy

Za nami kolejne mecze rozegrane w ramach eliminacji do Euro 2024. Szanse Polaków mocno wzrosły, jednak nadal trzeba odnieść ważne zwycięstwa.

W miniony czwartek biało-czerwoni pokonali Wyspy Owcze 2:0 i tym samym awansowali z przedostatniego miejsca na pozycję wicelidera grupy E. Z 9 punktami zajmujemy drugie miejsce, a wyprzedza nas Albania, która po wczorajszej wygranej z Czechami 3:0 ma na koncie aż 13 oczek.

Awans z grupy czy w barażach?

Polacy w obecnej sytuacji cały czas mają szansę na bezpośredni awans. Przed nami jeszcze dwa mecze na własnym stadionie. Pierwszy z nich rozegramy w niedzielę z Mołdawią, a kolejny 17 listopada z Czechami. Jeśli zdobędziemy komplet punktów, awansujemy bezpośrednio z drugiego lub pierwszego miejsca.

Albania ma przed sobą dwa teoretycznie najłatwiejsze mecze z Mołdawią i Wyspami Owczymi, więc sporo będzie zależeć od wyników Czechów. Gdybyśmy w najgorszym przypadku zremisowali z naszymi sąsiadami, sytuacja może się mocno skomplikować.

Czechy mają na koncie 8 punktów, ale także jeden zaległy mecz. Oznacza to, że gdybyśmy z nimi zremisowali, a oni pokonaliby Mołdawię oraz Wyspy Owcze, ostatnią nadzieją dla biało-czerwonych będą baraże.

Polacy mogą awansować za sprawą wysokiej pozycji w Lidze Narodów, która najprawdopodobniej zapewniłaby nam grę w barażach. Udział w nich weźmie 12 ekip, a trzy zakwalifikują się na Euro 2024. Gdyby miało do baraży dojść już dzisiaj, na naszej drodze znalazłyby się takie ekipy jak Włochy, Walia i Estonia. Sytuacja jednak zapewne jeszcze się zmieni, gdyż Włochy cały czas mają dużą szansę na awans z grupy.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
2
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments