Mrożące krew w żyłach sceny w Holandii. Piłkarz padł nieprzytomny na murawę! [WIDEO]

Opublikowane 30 października 2023, 10:20
przez Jakub Hryniewicz
0
0

Straszne sceny rozgrywały się wczoraj na boisku w Alkmaar. Na spotkanie z AZ przyjechało NEC Nijmegen, którego napastnik Bas Dost padł w pewnym momencie na murawę bez żadnego kontaktu z przeciwnikiem…

Spotkanie odbywało się w ramach 10. kolejki Eredivisie. Gospodarze mogli zmniejszyć stratę do liderującego PSV Eindhoven, zaś goście zbliżyć się do miejsc premiowanych grą w europejskich pucharach. Niestety spotkanie nie zostało dokończone, a przerwano je w bardzo dramatycznych okolicznościach.

NEC Nijmegen prowadziło 2:1, po bramkach Dosta z 11. minuty i Mattsona z 31. Kontaktowego gola dla gospodarzy w 57. minucie gry zdobyła Pavlidis, ale wszystko to pozostaje w cieniu scen z ostatniej minuty regulaminowego czasu.

Wówczas Bas Dost, który otworzył wynik spotkania, padł na murawę w okolicach środka boiska. Gra toczyła się dalej i została przerwana dopiero kilkanaście sekund później. Na boisku szybko pojawili się medycy, którzy natychmiast przystąpili do pomocy.

Ciało zawodnika zasłonięto i rozpoczęto akcję reanimacyjną. Ta na szczęście zakończyła się powodzeniem, a 34-letni napastnik opuszczając plac gry na noszach był już przytomny. Niebawem przekazano jednak, że mecz nie zostanie wznowiony. Jeszcze wczorajszego wieczoru, poprzez media społecznościowe klubu z Nijmegen, Dost przekazał wiadomość ze szpitala:

– Mam się dobrze. Pomoc, jaką otrzymałem na boisku, była fantastyczna. Jestem teraz w szpitalu i jest w porządku. Dzięki za całe wsparcie!