Kolejny zimowy mundial? Znamy gospodarza mistrzostw świata FIFA w 2034 roku!

fot. YouTube
Opublikowane 1 listopada 2023, 09:14
przez Jakub Hryniewicz
0
7
Brak komentarzy

Tradycyjnie z kilkuletnim wyprzedzeniem dowiadujemy się, kto będzie gospodarzem kolejnych turniejów w piłce nożnej. Przewodniczący FIFA Gianni Infantino potwierdził doniesienia o gospodarzu mistrzostw świata, które rozgrywane będą w 2034 roku.

Po drodze czeka nas oczywiście też najbliższy mundial w 2026 roku. Jako pierwszy turniej mistrzostw świata zorganizowany będzie w trzech państwach: Kanadzie, Meksyku oraz Stanach Zjednoczonych. Wystąpi na nim aż 48 reprezentacji, przez co brak kwalifikacji na turniej dla wielu uznany będzie za totalną klęskę.

Sprawdź kurs w Superbet

3 754 zł bonusu na start w Superbet! Wysokie kursy, dwa freebety na początek i atrakcyjny pakiet powitalny.
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Niedawno światowa piłkarska federacja ogłosiła, iż mundial w 2030 roku rozegrany będzie w aż sześciu krajach i to na trzech różnych kontynentach. Z okazji setnej rocznicy pierwszych mistrzostw świata mecze rozgrywane będą w Urugwaju, Argentynie i Paragwaju (po jednym spotkaniu) oraz w Maroku, Hiszpanii i Portugalii (reszta gier).

Po tym powrócimy do rozgrywania pojedynczego gospodarza. O organizację mistrzostw świata w 2034 roku zabiegać mogły wyłącznie kraje Azji i Oceanii. Do wczoraj można było przesyłać kandydatury, ale na placu boju pozostał tylko jeden chętny.

W ostatnim dniu zgłoszeń swoją kandydaturę wycofała się Australia. Gianni Infantino, przewodniczący FIFA, potwierdził w oświadczeniu przed kilkunastoma godzinami, że gospodarzem mistrzostw świata w 2034 roku będzie Arabia Saudyjska.

Teraz pozostaje czekać na kolejną informację – czy zobaczymy kolejny mundial, który odbędzie się zimą? Patrząc na średnie temperatury, jakie wskazują termometry w okresie letnim jest to bardzo prawdopodobne.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
7
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments