Piątek, 12 Lipca, 2024

Uszol wspomina chuligańskie historie i przyjaźń ze Zbigniewem Rybakiem! “Nie mieliśmy po drodze” [WIDEO]

Fot. YouTube
Opublikowane 19 stycznia 2024, 18:58
przez Przemek Krautz
16
2
2 komentarze

Na kanale GROMDY pojawił się ciekawy materiał promujący nadchodzącą galę walk na gołe pięści. W filmie głos zabrał dobrze znany wszystkim chuliganom “Uszol”.

W promocję krwawych wydarzeń zaangażowane są legendy różnych środowisk. Mogliśmy już wcześniej słuchać wypowiedzi m.in. byłego bokserskiego mistrza świata Dariusz Michalczewskiego, raperów jak “Peja” czy “Liroy”, prekursora kickboxingu w Polsce Łukasza Jarosza oraz wielu innych.

Tym razem GROMDA opublikowała wywiad z Rafałem “Uszolem” Dąbrowskim, czyli byłym liderem bojówki Lecha Poznań, na której czele stał w latach 90. W materiale poruszył wiele ciekawych tematów. Wypowiedział się m.in. o freak fightach, zdradził, skąd wziął się jego pseudonim, którego nienawidzi czy też opowiedział o przyjaźni z legendą Arki Gdynia Zbigniewem Rybakiem.

Zdradził, że nie rozpoczęła się ona najlepiej. Początkowo panowie mieli zdecydowanie nie po drodze i “Uszol” spodziewał się, iż prędzej czy później dojdzie pomiędzy nimi do bójki. Z czasem jednak wszystko się zmieniło, a kulminacyjny moment nastąpił, gdy wysłał list Rybakowi, kiedy ten przebywał za kratami:

– Ja tylko czekałem, kiedy się odpalimy. My byliśmy na innych biegunach, ja miałem zupełnie inne znajomości z Arki. Nie mieliśmy po drodze. Ja się liczyłem z tym, że prędzej czy później pięści będą skrzyżowane. Ja się ze Zbychem znam od 1995 roku, tylko tak to wyglądało.

Później ten kontakt się zatarł i zwąchaliśmy się w 2003 zimą lub na początku 2004. On był dobrym człowiekiem, ten list go rozczulił. On zobaczył, że to jest coś ważnego w jego życiu. To wsparcie. On zawsze nawet z taką dumą mówił, że ten list ma, że go zostawił. Jak wyszedł, to wszędzie w swoim środowisku pokazywał.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
16
2
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pawel
Pawel
5 miesięcy temu

Legenda!!! Dobrze się tego słucha👏👏👏

Esst
Esst
5 miesięcy temu

Tak nas chowano w tamtych czasach ! P. Rafal „Uszol” był dla nas wzorem. Forever Gru !