Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

Zawodnicy Wisły Kraków nie otrzymują wypłat!? Prezes klubu szczerze o problemach finansowych

Fot. YouTube
Opublikowane 29 lutego 2024, 15:29
przez Przemek Krautz
1
0
Brak komentarzy

Prezes Wisły Kraków zabrał głos w sprawie problemów finansowych. Postanowił odpowiedzieć na artykuł, który wywołał w sieci zamieszanie.

Krakowski klub w minioną środę pokonał Widzew Łódź 2-1 i awansował do półfinału Pucharu Polski. Po meczu w rozmowie z portalem lovekrakow.pl głos zabrał prezes Jarosław Królewski. W szczerych słowach wyjaśnił, jak wygląda sytuacja i odpowiedział na artykuł opublikowany w serwisie meczyki.pl.

Przyznał, że jego zdaniem nie bez powodu przed spotkaniem pojawił się materiał o sytuacji finansowej Wisły. Musi jednak przeprowadzić swoje śledztwo, aby zebrać w tej sprawie więcej informacji. Potwierdza jednak, że klub ma problemy z płynnością i zalega z wypłatami dla zawodników.

– Jestem w kontakcie z zawodnikami praktycznie co drugi dzień. Nie jest prawdą, że narzekają Hiszpanie. To są teorie, które mają skłócić zespół, a ja mam swoją, dlaczego akurat w tym samym dniu był atak na Kubę Błaszczykowskiego i artykuł o problemach z pensjami w Wiśle.

– Kiedyś do tego wrócę, ale muszę przeprowadzić śledztwo. Klub ma i będzie mieć problemy z płynnością, ale będzie też dbał o to, by zaległości nie były większe niż 1,34 pensji. Może się uda dużo szybciej, łatwiej. Wiemy, na co nas stać, od półtora roku każdy dostaje wypłatę. Będziemy walczyć o licencję, więc i tak musimy je „wyczyścić”. Jesteśmy pewni swojego, będziemy walczyć o ten klub, zbudujemy go.

Opublikował również wpis w social mediach, w którym zdradził, że łącznie wynagrodzenia dla zawodników wynoszą nieco ponad 915 tysięcy złotych. Oznacza to, że średnio zarabiają oni około 32,6 tysięcy miesięcznie.

Aktualnie całość kosztu wynagrodzeń WK to koszt: 915,286.72 PLN dla 28 zawodników miesięcznie. Ich średnia wynosi: 32688.81 PLN

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments