Niedziela, 19 Maja, 2024

Jędrzejczyk tworzy historię polskiego MMA! Ogromne wyróżnienie przez UFC [WIDEO]

Fot. Twitter
Opublikowane 11 marca 2024, 12:58
przez Przemek Krautz
4
0
Brak komentarzy

Joanna Jędrzejczyk otrzymała najwyższe wyróżnienie przez organizację UFC. Znalazła się w gronie najlepszych zawodników i zawodniczek w historii federacji.

36-latka to legenda kategorii słomkowej. Wywalczyła mistrzowski tytuł w 2015 rok i obroniła go w kolejnych 5 pojedynkach. Łącznie dla UFC stoczyła 15 walk, w tym m.in. historyczne starcie z Zhang Weili. Zapisało się ono jako jeden z najlepszych pojedynków w kobiecym MMA.

Była mistrzyni postanowiła jednak zakończyć karierę w 2022 roku. W mieszanych sztukach walki osiągnęła wszystko, co mogła i wyjaśniła, że teraz chce spełniać się w innych aspektach, nie tylko jako zawodniczka.

Teraz przy okazji ostatniej gali UFC 299 w Miami otrzymaliśmy informację, że zostanie wprowadzona do Hall Of Fame, czyli Galerii Sław. Nastąpi to oficjalnie podczas Międzynarodowego Tygodnia Walk w Las Vegas.

Głos zabrał sam Dana White, który z wielkim uznaniem wypowiedział się o najlepszej polskiej zawodniczce:

– Podziękowaliśmy sobie. Ona jest niesamowita. Gdy po raz pierwszy zobaczyłem walkę Joanny w UFC, zaraz po niej zaproponowałem jej, aby poszła ze mną obejrzeć pozostałe walki z gali. Od tamtego czasu i przez kolejne lata staliśmy się bliskimi przyjaciółmi. Mam dla niej wiele szacunku. Nie tylko w trakcie kariery, ale też po jej zakończeniu, ona wykonuje dla nas ogromną pracę i będzie z nami do końca życia.

Podczas ostatniego eventu kamery uchwyciły ogromne wzruszenie zawodniczki, która nawet po zakończeniu kariery tworzy historię. Nikt z Polski wcześniej nie trafił bowiem do Galerii Sław:

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
4
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO