Poniedziałek, 22 Kwietnia, 2024

Kilkaset tysięcy strat po derbach Śląska! Kibice zdewastowali sektor gości [FOTO]

Fot. Facebook
Opublikowane 19 marca 2024, 10:43
przez Przemek Krautz
2
5
Brak komentarzy

W minioną sobotę odbyły się Wielkie Derby Śląska, po których niestety doszło do afery. Jak się okazuje, zniszczony został sektor gości, a szkody są naprawdę duże.

Mecz pomiędzy Ruchem Chorzów i Górnikiem Zabrze zakończył się wynikiem 1:2 oraz dużym skandalem. Stadion Śląski musi bowiem zamknąć sektor gości, aby przeprowadzić naprawy po sobotnim spotkaniu, które po wstępnym oszacowaniu sięgają kilkuset tysięcy złotych.

Prezes Ruchu Seweryn Siemianowski podczas poniedziałkowej konferencji przekazał, że będzie domagał się, by Górnik pokrył straty, gdyż to kibice gości doprowadzili do zniszczeń. Zdewastowane zostały toalety, kabiny WC, grzejniki, czy też wyrwano kafelki ze ścian.

Klub opublikował także oświadczenie na swoich social mediach oraz zdjęcia ukazujące szkody wyrządzone przez kibiców:

– Za nami 123. Wielkie Derby Śląska, które okazały się piłkarskim świętem z rekordową w tym sezonie dla Ruchu ponad 38-tysięczną frekwencją. Cieniem na tym święcie – mimo w zgodnej opinii większości obserwatorów oraz ekspertów dobrej postawy zespołu i posiadanej przez większość czasu inicjatywy – położył się dla Niebieskiej Społeczności wynik sportowy, nad czym ubolewamy. Ale nie tylko.

– Już wstępne oględziny dokonane krótko po meczu przez Klub i Zarządcę Obiektu wykazały znaczne zniszczenia w sektorze gości. Zdewastowane zostały toalety, w których wyrywano drzwi, kabiny WC, grzejniki, kafelki ze ścian. Wyłamane zostało wejście do znajdującej się na terenie sektora gości serwerowni, gdzie po meczu przedstawiciele Klubu zastali powyrywane kable i zniszczony tworzący ją sprzęt. Trwa szacowanie strat, ale już teraz pewnym jest, iż będą to niebagatelne kwoty, których pokrycia będziemy oczekiwać od sprawców jako organizator imprezy masowej, zgodnie z literami prawa powszechnego i związkowego.

– W tym miejscu – nawiązując do wielu komentarzy i reakcji różnych środowisk odnoszących się do decyzji podjętych przed 123. WDŚ przez nasz Klub, a których post factum z pewnością byśmy nie zmienili – przytoczyć można jedynie hasło, jakie szczególnie po końcowym gwizdku było dostrzegalne na Stadionie Śląskim: „Piłka nożna dla kibiców”. Puentę do niego dopisała proza derbowego życia.

– Niebiescy, dziękujemy Wam za wspaniałą w większości spotkania atmosferę godną piłkarskiego święta i doping niosący drużynę. Pamiętajcie, że Stadion Śląski to dziś nasz tymczasowy dom – mamy obowiązek dbać o niego bez względu na jakiekolwiek okoliczności czy prowokacje. Zdając sobie sprawę z trudnego dla większości z nas niedzielnego poranka, poczucia straconej sportowo szansy, już teraz zapraszamy na 6 kwietnia i mecz z Puszczą Niepołomice. Sytuacja nie jest łatwa, ale nie z takimi Ruch radził sobie w przeszłości bliższej i dalszej. Doskonale wiemy, że zjednoczeni możemy wiele.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
2
5
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments