Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

Karasiowi grozi bardzo surowa kara! Tak może zakończyć się wpadka z dopingiem!

Fot. YouTube
Opublikowane 29 marca 2024, 08:29
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Robert Karaś po kolejnej już wpadce dopingowej może zostać bardzo surowo ukarany. Głos w tej sprawie zabrał szef POLADA.

Ultratriathlonista nie przeszedł testów po zawodach najpierw w połowie 2023 roku i kolejny raz w marcu 2024 roku. W obu przypadkach zaliczył rekordowe wyniki, które nie zostały jednak uznane. Jak sam tłumaczył, wziął środki dopingujące jedynie na rzecz przygotowań do FAME MMA i stwierdził, że do teraz musi ponosić tego konsekwencje.

Michał Rynkowski szef Polskiej Agencji Antydopingowej nie wierzy jednak Karasiowi i przekazał, że w jego organizmie wykryto różne substancje. Za pierwszym razem były to drostanolon i klomifen, a ostatnio drostanolon i meldonium.

Przy okazji ostatniego wywiadu dla Sport.pl Rynkowski ponownie zabrał głos i zdradził, że sportowca może czekać bardzo surowa kara. Na ten moment grozi mu aż 8 lat dyskwalifikacji, która będzie obejmować wszystkie dyscypliny sportu:

– Badanie podczas Florida ANVIL Ultra Triathlon przeprowadzone zostało przez USADA w ramach obowiązujących w USA przepisów antydopingowych. Najpierw postępowanie i później ewentualna kara będą procedowane na podstawie tychże przepisów, opracowanych na bazie Światowego Kodeksu Antydopingowego. W przypadku nałożenia kary będzie miała ona charakter uniwersalny, obejmujący swoim zakresem wszystkie olimpijskie i nieolimpijskie dyscypliny sportu. Na dzisiaj grozi zawodnikowi ośmioletnia dyskwalifikacja.

– Nie pozostaje nam nic innego niż poczekać, najpierw na zakończenie procedury próbki B, następnie na ewentualne postępowanie dyscyplinarne. Zawodnikowi zostanie zagwarantowane prawo do obrony, będzie mógł przedstawić swoją wersję wydarzeń amerykańskim organom dyscyplinarnym.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO