Opublikowane 4 kwietnia 2022, 15:43
0
0

Legia Warszawa po nieudanej rundzie jesiennej, wiosną zaczęła piąć się w ligowej tabeli. Swój wkład w taki obrót spraw miał wypożyczony z Unionu Berlin Paweł Wszołek. Jak się okazuje, pomocnik w najbliższych spotkaniach nie pomoże Legii, ponieważ doznał kontuzji.

W zeszłej kolejce Legia Warszawa pokonała 2:1 Lechię Gdańsk. Dużą zasługę w tym wyniku miał właśnie Paweł Wszołek. Pomocnik najpierw sam otworzył wynik spotkania, a następnie asystował przy bramce Tomasa Pekharta.

W 69. minucie Aleksandar Vuković zdjął Pawła, a w jego miejsce pojawiłsię Lirim Kastrati. Jak się okazuje, ta roszada była wymuszona właśnie przez kwestie zdrowotne. Wszołek przeszedł już szczegółowe badania, które niestety wskazały na uszkodzenie mięśnia dwugłowego uda. Dla 29-latka oznacza to kilka tygodni przerwy od gry.

Relacja z meczu Legia – Lechia

Dla Legii Warszawa to z pewnością duża strata. Paweł dotychczas zagrał w 10 spotkaniach dla Wojskowych (9 Ekstraklasa, 1 Puchar Polski). Zdołał zdobyć w nich 4 bramki i wykonać 2 kluczowe podania.

Oprócz braku Pawła Wszołka Legia Warszawa będzie musiała poradzić sobie także bez innego ważnego ogniwa. Z powodu kontuzji kolana do przerwy od gry zmuszony został także bramkarz Cezary Miszta.

Legię w najbliższym czasie czekają trudne przeprawy. Wojskowi w środę (06.04) zagrają w półfinale Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa. W sobotę (09.04) czeka ich natomiast mecz z pretendentem do tytułu mistrza Polski Lechem Poznań. Następnie stołeczny klub zmierzy się z Piastem Gliwice i Pogonią Szczecin.

Źródło: Legia Warszawa