Za nami pierwsza walka Mateusza Gamrota w największej organizacji MMA na świecie. 

Polak do walki podchodził z bilansem 17 zwycięstw i żadnej porażki. Gamer dotychczas przez większość swojej kariery walczył dla KSW. Fighter zdobył mistrzowski pas w wadze lekkiej, który to obronił 4 razy. Gamrot w w 2018 roku zdecydował się zejść do niższej kategorii wagowej i w wywalczył mistrzowski pas KSW również w dywizji piórkowej.

Początkowo rywalem Gamrota miał być Magomed Mustafaev, jednak na początku miesiąca pojawiła się informacja, że zawodnik nie będzie w stanie wystąpić na gali, prawdopodobnie z powodu koronawirusa. 

W jego miejsce wskoczył klubowy kolega wschodzącej gwiazdy UFC Khamzata Chimaeva, pochodzący z Czeczeni Guram Kutateladze. Fighter do pojedynku podszedł z rekordem 11 zwycięstw i 2 porażek. Starcie z Gamrotem jest dla Czeczena pierwszą walką od ponad 11 miesięcy i jednocześnie debiutem w UFC

Według bukmacherów Polak był zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Niestety – Mateusz Gamrot musiał uznać wyższość rywala i po kontrowersyjnej decyzji sędziów przegrał z Kutateladze.

Mateusz Gamrot pewnie rozpoczął i cały czas był na środku klatki. Gruzin straszył Gamrota kopnięciami, widać było, że chce uniknąć walki w parterze. Wygrało jednak doświadczenie Mateusza Gamrota, który w pewnym momencie obala swojego rywala, na głowę Kutateladze spadają łokcie i ciosy. Po chwili sytuacja się odwraca i Gruzin próbuje skrętówki, jednak Gamrot łatwo wychodzi z tej próby. Zawodnicy wrócili do stójki, tam Kutateladze stara się trzymać dystans okopując Gamrota.

Druga runda rozpoczęła się bardzo mocno, Gruzin odpalił potężny sierpowy i Gamrot padł na matę z której jak najszybciej próbuje się podnieść.

Polak próbował obalić Gruzina, jednak tym razem mu się to nie udało. Pewny siebie Guram zaczął mocno okopywać Gamrota i wchodził z seriami ciosów. Na koniec rundy Mateusz dosięgnął rywala mocnym sierpem. Druga runda z pewnością dla Gruzina.

Trzecia – ostatnia runda z pewnością była na korzyść Mateusz Gamrota. „Gamer” w trzeciej rundzie dwa razy obalił Gruzina. Obaj zawodnicy wymieniali mocne serie ciosów.

Wiele osób spodziewało się, że Gamrot wygra tą walkę poddaniem, niestety o wyniku zdecydowali sędziowie. Niejednogłośną decyzją Mateusz Gamrot przegrał na punkty, 29-28 Gamrot, 29-28, 29-28 Kutateladze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj