Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

‘Na pewno się spotkają’: Władimir Putin osobiście pogratuluje Khabibowi Nurmagomedovi zwycięstwa na UFC 254.

Opublikowane 28 października 2020, 13:08
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Władimir Putin i Khabib Nurmagomedov
fot. kremlin.ru

Prezydent Rosji Władimir Putin spotka się z niepokonanym mistrzem UFC Khabibem Nurmagomedovem, aby osobiście pogratulować mu historycznego rekordu, który wynosi 29 zwycięstw w oktagonie.

W sobotę mistrz Rosji Nurmagomedov pokonał Justina Gaethje w walce wieczoru na UFC 254 w Abu Zabi. Dagestańczyk tym samym trzeci raz z rzędu obronił swój mistrzowski tytuł i poprawił zawodowy rekord, który aktualnie wynosi 29-0.

Po zwycięstwie Khabib ogłosił przejście na emeryturę, wygłaszając emocjonalne przemówienie w klatce i podkreślając, że obiecał matce, że nie będzie już walczyć po tragicznej śmierci swojego ojca i wieloletniego trenera Abdulmanapa Nurmagomedova.

Po walce Khabib powiedział – Chcę tylko jednej rzeczy od UFC. We wtorek muszą mnie umieścić na pierwszym miejscu w rankingu bez podziału na kategorie wagowe. Zasługuję na to. Jestem niekwestionowanym mistrzem wagi lekkiej UFC, trzynaście zwycięstw w UFC, 29 w całej karierze.

UFC zaktualizowało właśnie ranking, tym samym na pierwszym miejscu, jako pierwszy Rosjanin w historii UFC znalazł się Nurmagomedov.

Tak, prezydent powiedział, że na pewno spotka się z Khabibem, kiedy będzie gotowy, a sytuacja związana z pandemią się uspokoi – zapowiedział rzecznik Kremla, Dimitrij Pieskow.

“Na pewno się spotkają. Ale jak dotąd nie ma konkretnych dat zbliżającego się spotkania”

Zaraz po triumfie Khabiba, Putin pogratulował mu zwycięstwa przez telefon, chwaląc mistrza za jego niezwykłe osiągnięcie i dodając, że „reszta to jego wybór”, odnosząc się do decyzji Nurmagomedova o przejściu na emeryturę.

Źródło: rt.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO