Różal o zastrzeleniu kobiety w Kapitolu – ‚Ile sklepów, samochodów, domów zostało spalonych i zniszczonych w związku z tą tragedią?’

0
Fot. Marcin Różalski, mat. prasowe

Marcin Różalski na swoich social mediach skomentował ostatnie skandaliczne wydarzenia, które mają miejsce w Stanach Zjednoczonych po tym, jak wybory prezydenckie przegrał Donald Trump.

Po wiecu Republikanów, na którym Trump podważał wyniki wyborów, jego zwolennicy wtargnęli do Kapitolu, gdzie doszło do zamieszek i starć z policją. W trakcie tych wydarzeń postrzelona została kobieta, która była w stanie krytycznym i niestety nie udało się uratować jej życia.

Tak, w jednym z lokalnych szpitali stwierdzono zgon dorosłej kobiety, która została postrzelona w budynku Kapitolu – potwierdziła stacja CNN.

Różal, który na Instagramie opublikował wpis, porównał to, jak społeczeństwo zareagowało na śmierć Ashli Babbit – białej kobiety, zwolenniczki Donalda Trumpa, która przez 14 lat służyła w Air Force, a jak na śmierć George’a Floyda, czarnoskórego przestępcy, który miał na swoim koncie m.in. napad, w trakcie którego wycelował broń w brzuch ciężarnej kobiety.

Po śmierci Floyda w Stanach doszło do trwających kilka miesięcy zamieszek, które pochłąnęły liczne ofiary. Wiele miast wyglądało niczym strefa wojny, a protestujący niszczyli wszystko na swojej drodze, podpali prywatne budynki, okradali sklepy. W swojej obronie tłumaczyli, że to wszystko manifestacja przeciwko agresji ze strony policji.

Ku..a widzisz i nie grzmisz trzeba by napisać. Kolejny znak zapytania, który mi banie przyciska. Jako prawie 51 stan pewnego kraju bardzo się większość tych chcących być fajnymi obruszyła, gdy podczas interwencji milicji kilka miesięcy temu zgasło światło przestępcy o kolorze skóry spieczonego tosta. Pomijam już temat,że gdy zabito Igora we Wrocławiu Ci sami fajni siedzieli cicho na pi…h.
Ileż było czarnych awatarów, łaczenia się w bólu z typem, który paradoksalnie był udokumentownym patusem, a awantury, plądrowanie wszystkiego, oraz ogólny bunt przeszedł wszystko. Otóż w matce 51 stanu wczoraj była awantura w ważnym budynku. Naturalnie było to też nielegalne zajście. Podczas zajścia postrzelona, a w wyniku postrzału zmarła biała Kobieta. Tam zabił funkcjonariusz i tutaj też. Tam interwencja przy przestępstwie i tu też. Tam patus robiący zło, tu Kobieta broniąca Swoich przekonań patriotycznych i niewierząca w prawilność wyborów. Tu i tu śmierć. Teraz moje pytanie, czy ktoś może mi odpowiedzieć ile sklepów, samochodów, domów zostało spalonych i zniszczonych w związku z tą tragedią? Ile tych fajnych gwiazdek wystawiło białe tła, a może feministki broniące praw Kobiet coś rykną? W końcu Kobieta, biała, a na dodatek Żołnierz.
– napisał Różal.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments